Ta to jake šumne! Keď radosť troch senioriek inšpiruje k napísaniu článku

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

„Ta to jake šumne!“ Niektoré rozhovory sa, ani pri najlepšej vôli a dôraze na slušnosť, nepočuť nedá. Tri nadšené seniorky postávajúce na chodníku pred Mestským domom kultúry vo Vranove nad Topľou však boli nielen neprehliadnuteľné.

Čo ich nadchlo? Pozdĺž verejného osvetlenia pri MsDK sú pod lampami v kvetináčoch nasadené muškáty. Ich živá a vášnivá diskusia nám pripomenula výrok: „Mierte na mesiac. Aj keď ho netrafíte, pristanete aspoň na hviezdach.“

A práve o tom to často je. O maličkostiach. O každodenných radostiach, ktoré nemusia hneď vyriešiť všetky problémy, ale potešia.

Koľkokrát sme prešli okolo Mestského domu kultúry vo Vranove nad Topľou? Koľkokrát sme si všimli atmosféru, ktorú vytvára záhrada v bonsajovom štýle doplnená o kvetinovú kultúru?

Kultúra. Má viacero umeleckých kategórií, či smerov a estetické cítenie sa ňou preplieta vo všetkých jej podobách. Cit pre detail je kvôli zážitku nevyhnutný a zamestnanci vranovského Mestského domu kultúry ho majú. Nech sa ich nápad nasadiť kvety zavesené v kvetináčoch pod lampami verejného osvetlenia môže zdať ako akákoľvek maličkosť, pozitívnu emóciu vyvolal.

Ak to symbolicky zhrnieme, niekedy nemusíme hľadať radosť na mesiaci, či medzi hviezdami. Inšpirácia si nás dokáže nájsť aj oveľa bližšie. Tri dámy v seniorskom veku sú toho krásnym dôkazom.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!