Stolnotenisový turnaj v Kladzanoch má takmer polstoročnú tradíciu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolnotenisový turnaj v Kladzanoch má takmer polstoročnú tradíciu, vďaka čomu je najstarším pravidelne organizovaným stolnotenisovým turnajom v regióne Vranova nad Topľou. Aj tento rok sa stretli priaznivci tohto dynamického športu, aby si nielen porovnali svoje majstrovstvo s raketou v ruku, ale aby aj v kruhu priateľov strávili príjemné chvíle naplnené pohybom a zábavou.

Víťazmi 49. ročníka Vianočného turnaja sa v roku 2019 v jednotlivých kategóriách stali:  do 40 rokov (2-hra):  1. Ľuboslav Jenčo ml., 2. Miroslav Gešperík, 3. Richard Ščerba a Ľubomír Brinda ml., nad 40 rokov (2-hra): 1. Ľuboslav Jenčo st., 2. Juraj Doľacký, 3. Peter Ščerba a Miroslav Kunca, 4-hra (bez vekového obmedzenia): 1. Miroslav Kunca a Peter Ščerba, 2. Peter Vancák a Jakub Kopčo, 3. Vladimír Sabol, Richard Ščerba a Matej Jenčo, Ľubomír Brinda ml., Neregistrovaní: 1. Peter Vancák, 2. Ján Hasaj, 3. Vladimír Sabol a Patrik Graca.

Rozvoj stolného tenisu v obci Kladzany v roku 2019 finančne podporil aj splnomocnenec Vlády SR pre mládež a šport a poslanec NR SR Dušan Galis (3.000,- €) a poradca štátneho tajomníka pre šport a podpredseda Rady pre šport na Ministerstve školstva Ján Krišanda. Organizátori Vianočného turnaja ďakujú všetkým za ich sponzorské príspevky a pri príležitosti 50-tich rokov stolného tenisu v obci Kladzany  v roku 2020 avizujú viaceré aktivity spojené s pripomenutím si tohto okrúhleho jubilea.
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!