Primátor Ján Ragan ponúkol skúsenosti, výsledky, zodpovednosť a stabilitu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Podporu Jánovi Raganovi ako nezávislému kandidátovi na primátora mesta Vranov nad Topľou vyjadrili okresní lídri za Hlas-SD, Smer-SD, SNS, Sme rodina, ako aj viceprimátori Dušan Molek a Milan Tkáč. Pripomíname, že súčasný primátor bude obhajovať volebné víťazstvo z rokov 2010, 2014 a 2018.

Oficiálne verejné ohlásenie kandidatúry Jána Ragana na primátora mesta Vranov nad Topľou otvoril okresný predseda Sme rodina Martin Vardžik prečítaním vyhlásenia podpísaného Jánom Karolom za Hlas-SD, Liborom Šalatom za Smer-SD a Andrejom Krišandom za SNS.

Ako dôvod svojej podpory uviedli, že „Ján Ragan počas svojho pôsobenia na poste primátora preukázal, že je skúsený človek, pod ktorého vedením mesto zaznamenalo výrazný rozvoj a dobré hospodárske výsledky. Na základe našej doterajšej spolupráce sa mu podarilo zrealizovať viaceré významné projekty pre občanov mesta. Týmto deklarujeme, že máme záujem aj v najbližších rokoch spolupracovať s Jánom Raganom, ako s primátorom mesta Vranov nad Topľou. Veríme, že aj v ťažkých časoch, ktoré samosprávu v blízkej dobe čakajú, prinesie naša spolupráca prospech pre všetkých občanov mesta Vranov nad Topľou.“

Na zodpovednosť v dobe, kedy, podľa neho, nie je čas na experimenty, upozornil okresný predseda Hlasu-SD Ján Karol. „Energetická kríza, ktorá postihne hlavne samosprávy, nás ženie do obdobia, ktoré bude veľmi náročné zvládnuť. Preto som presvedčený o tom, že na čele samosprávy a konkrétne na čele mesta Vranov nad Topľou musí byť človek, ktorý je skúsený, odborne zdatný a ktorý vie v kritických situáciách reagovať,“ vyjadril podporu Ján Karol.

Úzku spoluprácu z minulosti medzi Smerom-SD a Jánom Raganom ocenil okresný predseda Libor Šalata, ktorý zároveň vyjadril osobnú garanciu, že inak tomu nebude ani v budúcnosti.  Na výsledky súčasného primátora sa zameral okresný predseda SNS Andrej Krišanda. Vyzdvihol angažovanosť Jána Ragana pri kreovaní Akčného plánu nielen pre mesto, ale aj pre vranovský okres. Rovnako pripomenul realizáciu viacerých projektov, napr. v sociálnej oblasti, či športe a jeho prínos z pozície v Zastupiteľstve PSK s dôrazom na modernizáciu stredných škôl. „Predstaviť si na tomto poste neskúseného človeka je pre mňa nepredstaviteľné,“ dodal Andrej Krišanda.

Ján Ragan sa poďakoval za podporu všetkým štyrom zástupcom politických strán. Ako výsledky ich spolupráce vymenoval zrealizované investície do školstva, športu alebo zamestnanosti. Jeho poďakovanie patrilo tiež poslancom mestského zastupiteľstva a zamestnancom mestského úradu.

Svoju kandidatúru ohlásil s pokorou a rešpektom, lebo samospráve prognózuje veľmi ťažké časy, v ktorých nebude ľahké napĺňať očakávania verejnosti. Napriek tomu zdôraznil, že si trúfa pracovať pre občanov mesta, ktorým ponúkol ako záruku pre úspešný Vranov nad Topľou skúsenosti, výsledky, zodpovednosť a stabilitu. „Tým, že pôsobím v tejto pozícii, viem, čo sa od mesta očakáva, viem, čo je potrebné robiť do budúcna. S mojím tímom mám pripravené mnohé projekty, ktoré ľuďom pomôžu. Či už je to v oblasti dopravy, špeciálne nové parkovacie miesta na sídliskách alebo v centre, v oblasti výstavby nájomných bytov, individuálnej bytovej výstavby, v oblasti zamestnanosti, sociálnych vecí, bezpečnosti, ale aj na úseku životného prostredia,“ vymenoval Ján Ragan.

Pre viceprimátora Milana Tkáča bolo cťou spolupracovať s Jánom Raganom dvanásť rokov, z toho osem rokov z pozície jeho zástupcu, vďaka čomu mohol byť pri všetkých rozvojových projektoch. Manažérske schopnosti primátora ocenil druhý viceprimátor Dušan Molek. Aj on si myslí, že Vranov nad Topľou potrebuje v nastávajúcom zložitom období skúseného harcovníka. „Som nesmierne rád, keď k nám príde niekto z iného mesta a povie – máte krásne čisté mesto. Som na to veľmi hrdý,“ dodal Dušan Molek.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!