Peter Lipa odohrá svoj premiérový koncert na Domaši na lodi Bohemia

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Pri mene Peter Lipa spozornie s rešpektom každý fanúšik hudby. Jeho koncerty sú reklamou na muzikantský fenomén. Legenda slovenskej hudobnej scény vystúpi v rámci projektu Bohemia spieva na Domaši a spolu s kapelou Blues Connection si pripravili špeciálny set.

Peter Lipa je fenomenálny v tom, že stále dokáže osloviť ďalšie a ďalšie generácie, ktoré mu už ostávajú poslucháčsky verné. Hoci je právom označovaný za prvého muža slovenského džezu s osobitým vokálnym prejavom a dôrazom na text, svojou tvorbou si získal rešpekt ďaleko za hranicami jedného žánru.

Prešovský rodák vždy držal a drží latku nezameniteľným spôsobom mimoriadne vysoko. Vďaka vycibrenému umeleckému vkusu si totiž potrpel na muzikantov a textárov, s ktorými spolupracoval. Aj vďaka tomu počas jeho koncertov poľahky nájdete mapu k tomu, aby ste objavili v hudbe novú hĺbku.

Peter Lipa je však komplexná osobnosť. Nielen ako hudobník, ale aj ako zakladateľ mnohých projektov, moderátor, či ako organizátor napr. Bratislavských jazzových dní patrí už niekoľko desaťročí medzi vlajkové lode slovenskej kultúry.

Na výletnej lodi Bohemia vystúpi Peter Lipa s kapelou Blues Connection, v ktorej sa spojili prešovský funk-jazzový saxofonista Mário „Gapa“ Garbera (IMT Smile) s bluesovým gitaristom a spevákom Romanom Mečiarom. „Idem na Domašu. Pre vás to možno nie je nič mimoriadne, ale pre mňa áno, lebo na Domaši som ešte nikdy nebol. Nejdem tam však sám, ale s celou kapelou, s ktorou budeme hrať a spievať na lodi Bohemia,“ pozýva Peter Lipa.

Vstupenky na koncert Petra Lipu a Blues Connection, ktorí na výletnej lodi Bohemia vystúpia 19. augusta 2021 so začiatkom o 19.00, si môžete zakúpiť v sieti www.maxiticket.sk.

FOTO: www.peterlipa.com

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!