Najznámejší vranovský snehuliak od štyroch mladíkov spojil celé sídlisko

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Najznámejší snehuliak vo Vranove nad Topľou fandí talianskemu veľkoklubu Inter Miláno. Na Sídlisku II. ho postavila štvorica mladíkov Matúš Krajči, Christopher Hricko, Džamal Hreško a Robert Serva. Ich 3,3-metrový obor sa stal okamžite atrakciou číslo Nr. 1.

V šoubiznise sa hovorí. Stať sa hviezdou za jednu noc. O najznámejšom snehuliakovi vo Vranove nad Topľou to platí do bodky. Vranovský „Olaf“ spojil nielen štyroch mladíkov, ale celé sídlisko!

Matúš, Christopher, Džamal a Robert sa pustili do jeho stavby v piatok večer. Začali o ôsmej a skončili o jednej ráno.

„Celý nápad vznikol spontánne. Napísali sme si cez Facebook a Instagram, že ideme postaviť snehuliaka, ale plán, aký bude veľký, sme nemali. Najskôr sme si urobili prvé štyri gule, potom sme k ním pridali ešte dve, ktoré sme spojili do jednej veľkej a podľa nej sme prispôsobovali ďalšie. Keď sme už mali na sebe postavené tri gule, zdal sa nám stále malý, preto sme aj s pomocou rebríka pridali štvrtú,“ vysvetľovali vranovskí mladíci.

Snehuliak vysoký takmer tri a pol metra ráno prekvapil všetkých, preto bolo radosti okolo neho na sídlisku, ako už dávno nie. Deti boli vytešené, fotili sa aj dospelí a fotografie nadšených Vranovčanov okamžite zaplavili internet. Neostalo však iba pri fotkách, pretože obyvatelia okolitých bytoviek ho pomohli dozdobiť vrchnákmi z fliaš.

„Jedna babka nám priniesla ako poďakovanie čokoládu… Keď sa pri ňom odfotil jeden pár, pán vzal z krku šál Interu Miláno a dal ho na snehuliaka,“ pokračovali mladí muži, ktorých dielo prekročilo na sociálnych sieťach hranice Vranova nad Topľou.

Po piatkovej „nočnej“ však v práci pokračovali aj v sobotu, kedy ho opravili a pridali hradby. V nedeľu podvečer sa tiež starali o to, aby mal i napriek odmäku počas dňa naďalej ľadovú glazúru.

„Dalo nám to celkom zabrať, ale stojí to za to. Ľudia sa tešia, okolo snehuliaka je celý deň rušno, píšu nám známi, priatelia. Sme radi, že sa podarilo niečo, čo nás okrem času nestálo nič, no oživilo to sídlisko, spojilo ľudí a spôsobilo toľko radosti,“ reagovali s úsmevom.

Pri súčasných klimatických pomeroch už nie sú zimy tým, čím bývali v minulosti. Napriek tomu štvorica mladíkov sľúbila, že sa nebránia tomu, aby v budúcnosti tohtoročné dielo prekonali.

„Hoci sme „rozlietaní“, ale keď sa stretneme a bude dosť snehu, ďalší snehuliak, ktorého by sme postavili, by určite nebol menší od tohto,“ prisľúbili.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!