MFK Vranov „lovil“ pred novou sezónou na druholigových adresách

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

A-mužstvo MFK Vranov odštartovalo prípravu na novú sezónu prvým tréningom v stredu. V kádri sa črtajú zaujímavé zmeny, ktorých nositeľmi sú hráči z druholigových adries.

Uplynulá sezóna prebehla konečne s plným 30-kolovým programom. Hlavným motívom, ktorý zatraktívnil zápasové konfrontácie, bola ohlásená reorganizácia súťaží. Vranovčania sa komfortne držali v prvej polovici tabuľky. Vďaka lepšie zvládnutému záveru odskočili od Sniny a Popradu na konečné 6. miesto. „Sú veci, ktoré ovplyvniť v globále nevieme a jednou z nich bol COVID-19. Tréningový proces nebol stopercentný, ako tréner by som si prial, aby sme absolvovali viac tréningových jednotiek. Zároveň sme museli brať do úvahy i to, že niektorí chlapci sa po kovide vracali do záťaže ľahšie, iní horšie. Čo sa týka sezóny, za týchto okolností musím byť spokojný. V Slovnaft Cupe sa nám podaril historický postup, vďaka čomu sme dôstojne reprezentovali klub, aj mesto. Najmä v jeseni sme bojovali na dvoch frontoch a nebolo to vždy jednoduché. Na konci sezóny sme to však dotiahli na slušnú šiestu priečku s 53 bodmi, čo si myslím, že nie je zlý výsledok,“ hodnotil tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Vranov sa predstaví v III. ligy, skupina Východ. Pri pohľade na jej zloženie je jasné, že súťaž bude náročnejšia. V MFK nechceli zloženie kádra podceniť, preto Roman Lazúr absolvoval viaceré rokovania s prípadnými posilami už v predstihu. „V amatérskom futbale oslovíte dvadsať hráčov a podarí sa Vám presvedčiť troch, štyroch, piatich…“ reagoval R. Lazúr.

Kto bude súperom Vranova v III. lige?

Z minulosezónnych druholigistov bude v III. lige pôsobiť MŠK Námestovo a Partizán Bardejov, ktorý dostal síce ponuku pôsobiť v druhej najvyššej súťaži, ale nesiahol po nej.

Z tímov zo stredného Slovenska doplnili zoznam MŠK Rimavská Sobota, MŠK Novohrad Lučenec, FTC Fiľakovo, TJ Baník Kalinovo a TJ Tatran Oravské Veselé.

V rámci východného Slovenska budú súpermi Vranovčanov ŠK Odeva Lipany, MŠK Tesla Stropkov, FK Poprad, MFK Snina, Slávia TU Košice, MFK Slovan Giraltovce a FK Spišská Nová Ves, ktorá už ohlásila postupové ambície. Právo postúpiť mala aj TJ Mladosť Kalša, ktorá ho nevyužila, a preto ju nahradí 1. FK Svidník.

Dnes je isté to, že v klube nebudú pokračovať Martin Ján Vasiľ a Samuel Szabó. Do Rakúska odchádza brankár Adrián Gurega. MFK rokuje s Milanom Vinclérom, ktorý zvažuje viacero ponúk. Zo staršieho dorastu sa do prípravy zapojili Marko Demčák, Marko Marcinko, Peter Blaško a Martin Sabol. Z ukrajinských legionárov určite ostáva brankár Vladyslav Havrylenko a Dmytro Ulianov. Ivan Tsiupa by chcel vyskúšať vyššiu súťaž, ale pokiaľ sa s novým záujemcom o jeho služby nedohodne, jeseň odohrá pri Topli. Na pozíciu do stredu obrany sa podarilo získať Petra Šuľáka z Humenné a Michala Krajňáka z Trebišova. „Pozícia stredného obrancu nás počas minulej sezóny trápila. Situáciu sme museli riešiť tým, že na tomto poste často alternoval pravý obranca Miňo Lukáč, ktorý je univerzálnym hráčom schopným hrať aj na pozícii 6 a 8. Mareka Babjaka, ktorý má ofenzívne myslenie, to zase niekedy ťahá hore. Príchod Petra Šuľáka s Michalom Krajňákom mi teda otvára viaceré nové možnosti,“ uviedol R. Lazúr.

Pred novým súťažným ročníkom je otázna vyťaženosť Erika Burcáka, ktorý kvôli atestácii bude profesionálne pôsobiť ako lekár v Prešove. Na skúšku prídu mladí hráči Erik Varga z Pavloviec a Jozef Homoľa zo Sabinova. „Prioritou v tomto prestupovom období bol pre mňa Matúš Digoň, ktorého vranovským fanúšikom predstavovať nemusím. Sme na dobrej ceste dohodnúť sa. To, že s mužstvom absolvoval prvý tréning svedčí o tom, že tiež má záujem opäť si obliecť dres MFK Vranov,“ dodal R. Lazúr. Ako doplnil, cieľom pri skladaní mužstva je kvalita a zároveň vytvorenie zdravej kostry z mixu mladých hráčov, strednej generácie, plus skúsených lídrov. „Som pripravený dať mladým hráčom príležitosť, ale na oplátku očakávam, že budú tvrdší a agresívnejší v tréningovom procese, než pri vyjednávaní podmienok,“ pripomenul tréner MFK Vranov.

Aktuálny súťažný ročník bude pre Vranov historický. V najbližšom období sa totiž začne s výstavbou umelého osvetlenia. Predovšetkým vo vzťahu k Slovnaft Cupu je to zaujímavá informácia. Podľa minuloročného harmonogramu by Vranovčania mohli odohrať v atraktívnom podvečernom čase už septembrové 3. kolo. „Hrať dve súťaže naplno je pre chalanov náročné, ale aj oni si uvedomujú, že im to môže dať veľa. Do civilného života je pre nich plusom, že sa dokážu hecnúť a nájsť v sebe potrebnú silu na úspech. Pri športovej stránke rastie priamo úmerne s postupmi sebavedomie. Aj z prehry sa však dokážeme poučiť a posunúť ďalej. Do Slovnaft Cupu sa prihlasujeme v nádeji, že by sme mohli našim fanúšikom dopriať zaujímavý zápas s atraktívnym súperom. Pokiaľ by sa to podarilo ešte aj pod umelým osvetlením, bolo by to pre nás všetkých obrovským zážitkom. O umelom osvetlení sme snívali niekoľko rokov a dnes sme k nemu blízko. Prínos najmä počas zimy, kedy sa skoro stmieva, nevidím iba pre MFK, ale pomôže to celému regiónu, pretože všetci budeme môcť odohrať podstatne viac prípravných zápasov,“ zdôraznil R. Lazúr.

Program prípravných zápasov

2. júl 2022 – 11:00 hod.:

Slavoj Trebišov – MFK Vranov (hrá sa v Strede nad Bodrogom)

9. júl 2022:

FK Spišská Nová Ves – MFK Vranov

 15 .- 16. júl 2022:

Turnaj v maďarskom Cigánde

23. júl 2022:

FK Nižný Hrušov – MFK Vranov

30. júl 2022:

Partizán Bardejov – MFK Vranov

POZNÁMKA: Časy zápasov bude klub aktualizovať priebežne.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!