So Sačurovom postupujú do „kraja“ z vranovského okresu ďalšie dva tímy

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V krajských súťažiach riadených Východoslovenským futbalovým zväzom bude v novej sezóne pôsobiť z okresu Vranov nad Topľou desať tímov. Zaujímavé posuny nastali predovšetkým v VI. lige Vihorlatsko-Dukelskej.

Už dlhšie bolo známe, že MFK Vranov bude pôsobiť v novovytvorenej III. lige, skupina Východ, ktorú riadi Slovenský futbalový zväz. Na úrovni kraja sú vytvorené tri súťaže – najvyššia súťaž Majstrovstvá regiónu IV. liga Východ, V. liga Sever a VI. liga Vihorlatsko-Dukelská.

V. lige Sever si účasť zabezpečili FK SoľFK Nižný Hrušov. Vďaka víťazstvu v V. lige Vihorlatsko-Dukelská sa k ním pridá OFK Tatran Bystré.

V VI. lige, Vihorlatsko-Dukelská potvrdili svoju pozíciu tabuľkovým postavením Vechec, Žipov-Čierne, ZámutovHencovce. V okresnej súťaži od prvého kola dominoval ŠK Sačurov. Zverenci trénera Milana Siksu boli suveréni v každom ukazovateli. Z dvadsiatich zápasov vyhrali 18 a iba dvakrát remizovali. Ich skóre 120:9 má prívlastok impozantné. Napr. ako druhý v poradí nastrieľalo najviac gólov Dlhé Klčovo, ale stále to bolo „len“ 68 presných zásahov. Opomenúť nemôžeme ani fakt, že najlepším strelcom súťaže sa stal 31-gólový Daniel Tokár 24-krát skóroval Jaroslav Capko. Pri spanilej jazde Sačurova nebolo najmenších pochýb, že mužstvo zvládne expresný návrat do „kraja“. VI. ligu Vihorlatsko-Dukelskú sa však na 14 účastníkov podarilo doplniť v utorok a ponuku na postup využili aj ďalšia dve mužstvá z vranovského okresu.

Na 2. mieste skončil Rudlov. V klube sa pripravujú na oslavy 60. výročia Javoriny a najmä v ostatných rokoch sa podarilo vo futbalovom areáli vybudovať kultivované futbalové prostredie. V Rudlove robili futbal s rovnakým zanietením aj po vypadnutí do okresnej súťaže, čo svedčí o vízii a odhodlaní funkcionárov. Práve tieto atribúty sa ukázali ako kľúčové aj pri opätovnom postupe. „Keď sme v pondelok dostali ponuku z Východoslovenského futbalového zväzu, postup nás síce lákal, ale chceli sme k nášmu rozhodnutiu pristúpiť zodpovedne. Hneď sme sa stretli so starostom obce Jurajom Vasiľom a poslancami obecného zastupiteľstva, aby sme si prešli finančné možnosti. Nakoniec sme si aj po rozhovoroch so sponzormi povedali, že možnosť prihlásiť sa do vyššej súťaže prijmeme. Raz sme už v krajskej súťaži hrali a páčilo sa nám to. Chceme, aby sa hráči zdokonaľovali, čo však predpokladá náročnejšie zápasy, na ktoré sa tešíme. V mužstve sa vytvorila výborná partia, aj preto sme chceli dať chlapcom postup za odmenu,“ uviedol prezident FK Javorina Rudlov Peter Sukovský.

Káder z minulej sezóny ostáva pokope, no vedenie klubu by ho rado vhodne doplnilo. Mužstvo bude aj v novej sezóne viesť trénerský tandem Peter Imrich – Marek Paluba. „Som rád, že sa o nich môžem oprieť. Obidvaja majú záujem a chuť pracovať, čo je veľmi dôležité. Keďže hrali aj vyššie súťaže, ich skúsenosti chceme využiť,“ dodal P. Sukovský.

Keďže v krajskej súťaži bolo ešte jedno voľné miesto, šancu postúpiť dostalo aj tretie mužstvo z vranovskej okresnej súťaže. Po 36 bodov mali Sedliská, Dlhé Klčovo a Tovarné. Z minitabuľky však vyšli s 8 bodmi víťazne v Dlhom Klčove. Kluboví funkcionári okamžite odštartovali sériu rozhovorov so starostkou Ľubicou Zubkovou, obecným zastupiteľstvom a sponzormi. „Keď sme sa o tom bavili, všetci hovorili o odhodlaní, aby sme to skúsili, a to ma presvedčilo. V príprave sme v minulosti odohrali viacero zápasov proti mužstvám z bývalej V. ligy, preto vieme, do čoho ideme. Vzhľadom k tomu, že vekovo máme starší káder, budeme ho chcieť doplniť najmä o mladých ambicióznych hráčov, ktorí nechcú sedieť na lavičke, ale majú chuť  hrať a bojovať o základnú zostavu,“ vysvetľoval prezident OFK Dlhé Klčovo Patrik Baschiera.

Napriek tomu, že v Dlhom Klčove boli v minulosti zvyknutí dokonca na IV. ligu, funkcionárom sa podarilo dať dokopy zdravú partiu, ktorá krok za krokom pracovala na modernizovaní zázemia. Aj z tohto uhla pohľadu si v klube postup zaslúžili. Zverenci trénera Cyrila Baschieru vstúpia do sezóny s pokorou, ale predsa o jednej ambícii hovoril P. Baschiera už teraz. „V okresnej súťaži fanúšikovia na futbal v Dlhom Klčove trošku zanevreli. Mrzelo ma, keď na naše domáce zápasy chodili skôr hosťujúci diváci. Rozumiem tomu, že naši ľudia boli zvyknutí na vyššie súťaže, preto by sme ich chceli opäť pritiahnuť na štadión tak, ako tomu bolo v minulosti. Boli by sme veľmi radi, keby nám opäť verili a podporili nás,“ zaprial si P. Baschiera.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!