Medzinárodný hokej v STD Aréne, HC Bulls čakajú súperi z piatich krajín

  • hokej
  • Dátum: 16.02.2023
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vranov nad Topľou čaká medzinárodný hokejový sviatok. HC Bulls bude hostiť prestížny turnaj Karpatskej mládežníckej hokejovej ligy U-16. V STD Aréne sa 17. – 19. februára predstavia tímy z Poľska, Ukrajiny, Litvy, Lotyšska a Rumunska.

Medzinárodná hokejová súťaž KARPATSKÁ MLÁDEŽNÍCKA HOKEJOVÁ LIGA vznikla v roku 2016. Súťaž dáva svojim členom možnosť pravidelnej medzinárodnej konfrontácie, čím vhodne dopĺňa ich program v národných súťažiach. Liga je hraná turnajovým spôsobom, keď sa družstvá počas sezóny stretávajú na štyroch trojdňových turnajoch.

V kategórii U-16 pôsobí v tejto sezóne trinásť tímov a počas najbližšieho víkendu sa medzi hosťujúce mužstvá zaradí aj HC Bulls Vranov.

Konfrontácia mladých hokejových talentov v rámci karpatského regiónu bude bezpochyby zaujímavá. Prestíž turnaja zvyšuje fakt, že Jastrzebie-Zdroj, Sanok, Daugavpils a Galati pôsobia na seniorskej úrovni v domácich najvyšších súťažiach, čo garantuje, že ide o kluby s víziou a infraštruktúrou.

Program v STD Aréne bude „odsýpať“ dynamicky, a to je pre fanúšikov vždy len bonusom. Pozývame teda povzbudiť reprezentantov domáceho HC Bulls a zároveň zažiť medzinárodný mládežnícky hokej. Dodáme, že slávnostné otvorenie turnaja bude v piatok o 14.10 hod.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!