Manažér MŠK VsTK Anton Hajduk s odkazom: Chlapci si doma veria!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolní tenisti MŠK VsTK Vranov budú o postup do extraligového semifinále bojovať už iba na domácich stoloch. V sérii hranej na dva víťazné zápasy sa po prehre 2:5 na pôde ŠKST Ružomberok rozhodne tento víkend pri Topli. Prvý domáci zápas je na programe 21. februára (piatok) so začiatkom o 18.00 hod. Prípadný rozhodujúci tretí duel sa bude hrať hneď v sobotu, jeho začiatok oznámi klub po piatkovom stretnutí. 

Vranovskí stolní tenisti postúpili do play off z tretieho miesta a hoci sú proti šiestemu Ružomberku papierovým favoritom, platia slová manažéra MŠK VsTK Antona Hajduka o tom, že v tejto sezóne sú tímy mimoriadne vyrovnané. Ružomberčania vstúpili do prvého štvrťfinálového duelu tromi víťazstvami 3:0. Hoci v ďalšom priebehu korigovali priebežný stav Daniel Oráč so Samuelom Fečom,  domáci, ktorým vyšlo napr. nasadenie mladíka Tobiáša Pinduru, už dobre rozbehnutý zápas nepustili. „V Extralige sa nám ešte nestalo, aby sme v prvých troch zápasoch nechytili ani set… Pritom každý zo setov bol vyrovnaný, no koncovky zvládli lepšie domáci. Chlapcom nemôže vyčítať nedostatok odhodlania, ani bojovnosti, práve naopak až prílišná snaha im ako keby v kľúčových momentoch zväzovala ruky. Ružomberčania boli aj trošku šťastnejší a hoci sme sa ešte za stavu 0:3, či 1:4 mohli vrátiť do zápasu, lebo každé zo stretnutí bolo výsledkovo otvorené, prvé víťazstvo si na konto pripísali domáci,“ hodnotil manažér MŠK VsTK Vranov Anton Hajduk.

V základnej časti remizoval Vranov v Ružomberku 5:5 a v nadstavbe zdolal svojho štvrťfinálového súpera doma 6:3. Vranovčania však v domácom prostredí nebudú chcieť ponechať nič na náhodu a sú odhodlaní zlomiť výsledok vo svoj prospech. „Chlapci si veria! Poctivo a zodpovedne pristúpili k zápasu už v Ružomberku, kde im chýbal aj kus povestného športového šťastia, pretože herne určite slabší neboli. V domácej hale budú hrať uvoľnenejšie, spoľahnúť sa budú môcť na výbornú divácku kulisu, preto verím, že spolu sa nám podarí stav série otočiť a postúpiť,“  zdôraznil A. Hajduk, ktorý v stredu dopoludnia preposlal fanúšikom stovku ememesiek s pozvánkou na piatkový zápas.  
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!