Daniel Oráč potiahol Vranov, aj vďaka spanilej jazde s Ružomberkom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolní tenisti MŠK VsTK Vranov majú historicky najlepšie umiestnenie po nadstavbovej časti vo vlastných rukách. Dôležitý krok k nemu urobili v domácich súbojoch s Geológom Rožňava a ŠKST Ružomberok. Spolu 5,5 bodmi potiahol domácich Daniel Oráč, ktorý v piatok získal 2,5 boda a v sobotu po prvých dvoch prehratých setoch predviedol v ďalšom priebehu spanilú jazdu s pomerom 9:0!

V zápase s Rožňavou vyšiel lepšie vstup do stretnutia hosťom, ktorí viedli 0:2 a 2:4. Vranovčania však bojovali a keďže hostí ťahal autor troch bodov Andrej Slováčik, cestu k úspechu našli cez jednotku súpera Adama Klajbera. Aktuálne deviateho hráča slovenského rebríčka zdolali Peter Tušim 3:2 a predovšetkým za stavu 2:4 aj Daniel Oráč, čo sa z pohľadu konečného výsledku ukázalo ako kľúčové.  Vzápätí P. Tušim pridal proti Jakubovi Takáčovi svoj druhý bod v tomto stretnutí a vo finále spolu s D. Oráčom zariadili vo štvorhre remízu 5:5. „Rožňavu ťahal v piatok Andrej Slováčik, ktorému vyšlo všetko, na čo siahol. Keďže „papierovo“ sa to nepredpokladalo, museli sme zabrať proti Adamovi Klajberovi, ktorého sme s Peťom Tušimom zdolali. Za seba môžem povedať, že som vedel, že ak budem hrať pasívne, nebudem mať proti nemu veľkú šancu na úspech. Hral som teda na hranici rizika, čím som mu nedal priestor rozvinúť jeho hru. Keďže mi vyšli dôležité lopty, úlohu som splnil. Remíza je pre nás malým víťazstvom, pretože Rožňavu sme udržali na rozdiel troch bodov a zároveň máme postup z 3. miesta vo vlastných rukách,“ uviedol Daniel Oráč.     

Aj v sobotu s Ružomberkom položili hráči Vranova definitívne základy víťazstva v druhej polovici zápasu. Po úvodných šiestich dvojhrách bol stav 3:3, pričom diváci boli svedkami hneď štyroch päťsetových súbojov, z ktorých stolní tenisti spod Čebraťa vyhrali tri. Rozdielový zápas si na konto pripísal opäť D. Oráč. Za stavu 3:3 vyhral nad Martinom Truskom a nasmeroval svoj tím do víťazného prístavu. „Keď v prvom zápase Samo nevyužil vedenie v piatom sete 10:8, ja som v tom čase prehrával s Andrejom Kaššayom 0:2, ale od tohto momentu som už vyhral všetkých deväť setov. Za stavu 3:3 som si uvedomoval, že víťazstvom s Martinom Truskom by som mohol pomôcť aj spoluhráčom, aby nemuseli byť pod tlakom, preto som rád, že som toto stretnutie zvládol. Som rád, že víťaznú bodku na 6:3 dal Samo, ktorý hoci hral v nadstavbe hral dobre, dovtedy nebodoval. Verím, že výhra nad M. Hodorom mu pomôže, lebo porazil jedného z najskúsenejších hráčov v Extralige, a to sa vždy ráta,“ pripomenul D. Oráč. 

Pred poslednými duelmi v nadstavbe sú karty rozdané jasne. Ružomberok a Rožňava sa predstavia proti Vydranom s Malackami. Vranov vycestuje do Nižnej, pred ktorou má náskok dvoch bodov a prvý zápas vyhral doma 6:2. V prípade rovnosti bodov budú o konečnom poradí rozhodovať výsledky zo vzájomných stretnutí, prípadne skóre. „Do Nižnej, ktorá má kvalitné mužstvo, nepôjdeme kalkulovať, pretože to sa nevypláca. Chceme potvrdiť, že na 3. mieste nie sme náhodou! Pred play off nie je dôležitá iba pozícia, z ktorej postúpime, ale aj to, aby sme sa na vyraďovačku pozitívne naladili,“ zdôraznil D. Oráč.

Extraliga, muži – 7. kolo
MŠK VsTK Vranov – Geológ Rožňava 5:5
Body:
D. Oráč, P. Tušim po 2,5.

Extraliga, muži – 8. kolo
MŠK VsTK Vranov – ŠKST Ružomberok 6:3
Body:
D. Oráč 3, P. Tušim 2, S. Fečo 1.

Tabuľka
1. SK Vydrany 13    13    0    0    78:15    39
2. MSK Malacky 13    12    0    1    74:28    37
3. MŠK VSTK Vranov 15    8    3    4    69:57    34
4. TJ STO Nižná 15    8    1    6    65:56    32
5. Geológ Rožňava 14    7    3    4    70:52    31
6. ŠKST Ružomberok 14    4    5    5    60:65    27

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!