A. Hajduk pred play off: Toto mužstvo ešte nepovedalo posledné slovo!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolní tenisti MŠK VsTK Vranov splnili víkendovú misiu. Za stolmi TJ STO Nižná vyhrali 6:3 a do play off postupujú z 3. miesta, čo je ich historicky najlepšie umiestnenie po nadstavbovej časti. V štvrťfinále bude ich súperom ŠKST Ružomberok.

Vranovčania mali v poslednom kole v nadstavbovej časti všetko vo vlastných rukách. Hoci domáci nastúpili bez Jaromíra Truksu, ktorý mal ako tréner reprezentačné povinnosti, našich stolných tenistov ľahká úloha nečakala. Napriek tomu, že slovenský juniorský reprezentant Dalibor Diko získal pre Nižnú tri body, predsa len rozhodla väčšia vyrovnanosť kádra Vranova. Peter Tušim, Daniel Oráč a Samuel Fečo získali po dva body, vďaka ktorým si pripísali na konto víťazstvo 6:3. „Aj s Daliborom Dikom odohrali naši hráči vyrovnané zápasy, v ktorých však domáci stolný tenista rozhodol v koncovkách. V ďalších stretnutiach sa už naplno ukázal náš herný potenciál, ktorý nám vyniesol dôležité víťazstvo. V tejto fáze súťaže je dôležitá aj psychika, preto som rád, že sme zvládli nielen tento duel, ale v nadstavbe sme bodovali i v ďalších dôležitých zápasoch. Toto všetko svedčí o sile tohto tímu, ktorý určite ešte nepovedal posledné slovo,“ zdôraznil manažér MŠK VsTK Vranov Anton Hajduk. 

Prvým vyzývateľom Vranova bude v play off ŠKST Ružomberok. Obidvaja súperi rozohrajú štvrťfinálovú sériu hranú na dva víťazné zápasy 18. februára pod Čebraťom. Odveta je na programe 21. februára pri Topli a pokiaľ by bol vyrovnaný stav, rozhodujúci súboj sa odohrá, opäť vo vranovskej hale, o deň neskôr. „Ružomberok v poslednom kole remizoval v Malackách, čím potvrdil svoju silu. Čaká nás náročná séria, ale našou výhodou je, že prípadný tretí rozhodujúci zápas odohráme doma, kde sme silní. Model prípravy máme osvedčený, meniť ho nebudeme. Dôležité bude, aby sme sa dobre pripravili a nastavili aj po mentálnej stránke. Nepochybujem o tom, že určite v Ružomberku a samozrejme aj u nás uvidíme minimálne dva výborné súboje, ktoré budú stolnotenisovým zážitkom,“ pozval na štvrťfinále A. Hajduk.   

Extraliga, nadstavbová časť:
TJ STO Nižná – MŠK VsTK Vranov 3:6
Body:
Diko 3 – Tušim, Oráč, Fečo po 2.

Konečná tabuľka, po nadstavbovej časti
1. SK Vydrany         16    16    0    0    96:19    48
2. MŠK Malacky     16    13    1    2    86:41    43
3. MŠK VSTK Vranov     16    9    3    4    75:60    37
4. Geológ Rožňava     16    7    3    6    73:64    33
5. TJ STO Nižná         16    8    1    7    68:62    33
6. ŠKST Ružomberok     16    4    6    6    67:76    30
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!