Vranovčanka Gabriela Lačná zabojuje o nomináciu na majstrovstvá sveta

  • hokej
  • Dátum: 31.10.2022
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Tohtosezónnym vrcholom slovenskej ženskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov budú januárové majstrovstvá sveta elitnej kategórie vo švédskom Östersunde.

V rámci prípravy na svetový šampionát sa predstavia dva naše reprezentačné výbery v tejto vekovej kategórii na turnajoch vo Švédsku a v Taliansku. Tréner Miroslav Mosnár nominoval do A-tímu aj hráčku HC Bulls Vranov/ŽHK Michalovce Gabrielu Lačnú.

A-tím vycestuje na podujatie do švédskeho Väsby, kde ho v dňoch od 10. do 12. novembra čakajú súboje s domácimi hráčkami, Švajčiarkami a Nemkami. Dievčatá sa zídu na reprezentačnom zraze v nedeľu 6. novembra večer, v pondelok a v utorok budú trénovať v Ružinove a 9. novembra odletia do Štokholmu.

„Šampionát sa blíži a času je málo. Do Talianska preto posielame druhý tím. Figurujú v ňom dievčatá zo širšieho kádra osemnástky, ktoré sa nedostali do nominácie na podujatie vo Švédsku, ale aj viaceré hráčky, ktoré sa ukázali v dobrej forme na Hokejovej galaxii v Leviciach. Trénerská dvojica Nicol Lucák Čupková – Juraj Ostrolucký následne odovzdá informácie o výkonnosti hráčok hlavnému koučovi osemnástky Miroslavovi Mosnárovi,“ objasnila pre zväzový web generálna manažérka ženských reprezentácií Ľubomíra Kožanová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!