MS 18: Víťazný gól D. Jenčka proti Česku muselo potvrdiť video

• hokej
  • Dátum: 20.04.2023

Slovenská hokejová reprezentačná „osemnástka“ vstúpila do majstrovstiev sveta proti Česku víťazstvom 3:2 po samostatných nájazdoch. Víťazný gól zaznamenal Vranovčan Daniel Jenčko. Zaujímavým štatistickým ukazovateľom je aj to, že pomer striel bol 42:23 v prospech Slovákov.

Mladí Slováci mali rozohraný duel s českými rovesníkmi na výbornú. V 11. min. otvoril skóre Adam Cedzo. V presilovej hre mu asistovali Maxim ŠtrbákDaniel Jenčko.

Našim reprezentantom vyšiel aj vstup do druhej tretiny. Po troch minútach hrali opäť v početnej výhode a Adam Cedzo pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí.

Česi však zbrane nezložili. Ešte v závere prostrednej 20-minútovky vyrovnali. Keďže v tretej tretine, ani v predĺžení gól nepadol, o víťazovi museli rozhodnúť samostatné nájazdy.

Napriek tomu, že českí reprezentanti v nich dvakrát viedli, na Slovákov to nestačilo. Po góloch Adama Cedzo a Františka Ridzoňa išiel na posledný nájazd v sérii Daniel Jenčko. Útočník Malmö Redhawks vymiešal Michaela Hrabala, položil si ho na ľad a ponad vyrážačku mu nedal šancu.

Brankár českého národného tímu okamžite signalizoval, že sa ešte pri kľučke do strany dotkol hokejkou puku a teda avizoval, že zakončenie prišlo až po ukončení nájazdu. Hlavní rozhodcovia išli situáciu konzultovať s videorozhodcom a ich verdikt po zhliadnutí videa bol jasný. Gól platí! Keďže náš brankár Samuel Urban vzápätí zatiahol rolety, na konto Slovenska definitívne putovali dva body.

Program MS 18 bude pre slovenských mladíkov pokračovať v rýchlom tempe, pretože už v piatok nastúpia o 18.30 proti Švédsku, ktoré zdolalo Kanadu 8:0.