Slováci zdolali českých rovesníkov, víťazstvo potvrdil gólom D. Jenčko

  • hokej
  • Dátum: 03.04.2022
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov sa v príprave na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie predstavila proti Maďarsku a dvakrát vykorčuľovala na ľad s českými rovesníkmi. Výbornú formu proti ním potvrdil hráč Malmö Redhawks Daniel Alexander Jenčko.

Mladí Slováci zdolali na úvod prípravy Maďarsko 9:1, proti ktorým sa do listiny strelcov zapísal v 55. min. V druhom stretnutí nastúpili proti Čechom. Hoci po prvej tretine prehrávali 0:2, do zápasu sa vrátili v úvode prostrednej časti hry. Daniel Jenčko najskôr nabil Ondrejovi Molnárovi a v 26. min. vyrovnal. Mladí Slováci zrovnali stav v 57. min. aj do tretice na 3:3, ale na štvrtý gól súpera 49 sekúnd pred koncom počas jeho presilovky už zareagovať nedokázali.

Zverencom trénera Ivana Feneša však vyšla odveta. Pri víťazstve 3:1 sa do štatistík opäť zapísal aj D. Jenčko, ktorý v 55. min. strelil náš tretí gól. „Obidva zápasy boli po fyzickej, aj korčuliarskej stránke náročné. Víťazstvo nás veľmi potešilo, najmä po včerajšej prehre. Šancu vyhrať sme mali už v prvom strenutí a o to viac sme radi za dnešné víťazstvo, ktoré dúfam, že nám len pomôže,“ uviedol po stretnutí pre zväzový web Daniel Jenčko.

S blížiacim sa začiatkom turnaja IIHF ICE HOCKEY U18 WORLD CHAMPIONSHIP DIVISION I sa mobilizujú aj slovenskí fanúšikovia. Na odvetu proti Česku ich prišlo na štadión 400 a po stretnutí si s hráčmi užili ďakovačku. „Bolo to perfektné. Musím sa priznať, že pred toľkými divákmi som ešte nehral, keďže som zatiaľ na takýchto veľkých turnajoch nebol. Užil som si to však a za túto podporu im veľmi ďakujeme,“ dodal D. Jenčko, ktorý má za sebou premiérovú sezónu v Malmö Redhawks. V drese „osemnástky“ si v 27 zápasoch pripísal na konto 28 bodov za 14 gólov a 14 asistencií. Premiérovo si však zahral aj za klubovú U-20. V 7 dueloch získal 2 kanadské body (1 + 1).

Dodáme, že súpermi Slovenska o postup do elitnej kategórie majstrovstiev sveta budú Japonsko (11.4.), Nórsko (12.4.), Francúzsko (14.4.), Dánsko (15.4.) a Kazachstan (17.4.).

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!