S. Polianka sa stala obcou snehuliakov, najkrajšieho postavili Jakubovci

  • Obce
  • Dátum: 24.02.2021
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Keď ide o stavanie snehuliakov, fantázii sa medze nekladú. Dôkazom toho bola súťaž o najkrajšieho snehuliaka Polianky 2021. V Sečovskej Polianke si hlasujúci vyberali z 26 snežných postavičiek. S 240 hlasmi zvíťazil fešák, ktorého postavili Jakubovci.

Hoci vyhlásiť súťaž o najkrajšieho snehuliaka Polianky 2021 bola spontánna, predsa len môžeme v tomto prípade hľadať inšpiráciu v nápade ešte z leta. Ako prezradil starosta Sečovskej Polianky Michal Urban, už vtedy rozmýšľali nad tým, že v zime pozvú obyvateľov obce na lúku medzi Harangovom po Bukovinu a skúsia postaviť desiatky snehuliakov. „Napriek tomu, že pandémia stále trvá a nemôžeme združovať ľudí, nechceli sme sa myšlienky so snehuliakmi vzdať. Situácia nie je prívetivá, preto sme si povedali, že vyhlásime aspoň takúto súťaž o najkrajšieho snehuliaka. Prvého sme urobili u nás doma, nesúťažne sme ho zverejnili na Facebooku a vyzvali ľudí, nech sa pridajú,“ vysvetľoval Michal Urban.

Súťaž sa stala okamžite hitom. Hlasujúci si mohli vyberať z 26 snehuliakov. Najviac hlasov – 240 – získal snehuliak, ktorého postavili Jakubovci v hlavnej úlohe s 10-ročnou Emmou a 7-ročnou Ninou. „Keď sme na Facebooku našli výzvu na súťaž, naše dcéry boli práve u starých rodičov, kde už mali spolu s dedom postaveného snehuliaka. Stavali ho asi hodinu, dali mu meno COVID a ako môžete vidieť na fotografii, na ústa mu dali rúško. Všetci vieme, aká je situáciu, tak staršiu dcéru to napadlo,“ reagoval s úsmevom Pavol Jakubov, ktorý nápad so súťažou o najkrajšieho snehuliaka ocenil. „Deti sú hravé, súťaživé. Celý víkend sa ma pýtali na priebežné výsledky hlasovania a mali z toho naozaj veľkú zábavu,“ dodal.

Fantázii sa v Sečovskej Polianke medze naozaj nekládli. O rôzne originálne variácie nebola núdza, preto niet sa čomu čudovať, že pútali aj adekvátnu pozornosť. V naozaj nadupanej konkurencii skončil na druhom mieste s 200 hlasmi Olaf. Tretia bola nevesta so 120 hlasmi. „Špeciálnu zmienku si zaslúžia traja originálni snehuliaci – veľký medveď, anatomicky detailný párik a jogín, ktorý robí stojku. Ďakujem všetkým za účasť, 26 snehuliakov som nečakal. Dúfam, že sme si aspoň takto trošku zlepšili náladu. Ak bude sneh, o rok súťažíme znova,“ prisľúbil na Facebooku M. Urban.

Keďže myšlienka stavania snehuliakov sa v Sečovskej Polianke hneď pri premiére uchytila, počas najbližšej zimy nemusí ostať iba pri súťaži, ale možno sa v obci pokúsia aj o zápis do Slovenskej knihy rekordov. „Keď napadne dostatok snehu a situácia to dovolí, určite by sme myšlienku z tohto leta oživili. Priznám sa, nesledovali sme, či existuje na Slovensku nejaký rekord, ale priestor od Harangova po Bukovinu je obrovský a ponúka nám naozaj zaujímavé možnosti. Nechcem prezrádzať detaily, pretože ešte pracujeme na zozname, no môžem povedať, že viacero súťaží plánujeme aj počas roka. Verím, že budú rovnako úspešné ako táto,“ uviedol M. Urban.

Mohlo by Vás zaujímať

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!