HC Vranov Bulls vydal oficiálny magazín, jeho autorkou je T. Dutkovičová

  • hokej
  • Dátum: 10.10.2022
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Prvé vydanie oficiálneho klubového magazínu HC Vranov Bulls pokrstili snehom, ktorý pri úprave ľadu nazbierala rolba. Dočítate sa v ňom všetky zaujímavosti o hokeji a krasokorčuľovaní vo Vranove nad Topľou. Autorkou tohto kreatívneho diela je Timea Dutkovičová.

Hokejový HC Vranov Bulls vznikol v roku 2016 a v roku 2021 k nemu pribudol Kraso HC Bulls, ktorý sa venuje krasokorčuľovaniu. Prezident Jiří Zeman od začiatku definoval jediný cieľ, ktorým bola a je práca s mládežou. Oficiálny magazín inšpiratívnym spôsobom mapuje nielen históriu s viacerými medzníkmi, ale v sérii rozhovorov predstavuje tiež filozofiu, klubové hodnoty a prostredníctvom bohatej fotogalérie sa retrospektívne obzerá za viacerými vydarenými akciami.

Pred pár rokmi bol hokejový sen mladých chlapcov a dievčat nastupovať na ľad s hrdosťou vo vranovskom drese len ťažko predstaviteľný. Zimný štadión bol rozostavaný a viaceré pokusy ako ho dokončiť stroskotali. Všetko sa však zmenilo, keď projekt STD Arény predstavil Jiří Zeman. „Zmysel to malo! Dnes, keď prídeš na štadión a vidíš, koľko je tam pohybu detí, rodičov, starých rodičov alebo večer chlapov, ktorí chodia hrať hokej, tak je to naozaj úžasné. Môžem povedať, že STD Aréna sa stala veľkou súčasťou Vranova ako mesta,“ odpovedal prezident HC Vranov Bulls Jiří Zeman na otázku, ako s odstupom času hodnotí moment, kedy sa rozhodol založiť klub.

Ako autorka magazínu Timea Dutkovičová s úsmevom priznala, na začiatku chcela urobiť len rozhovor s trénerom Jánom Novákom do školského časopisu, ktorý vydáva Základná škola Bernolákova – partnerská škola HC Bulls. Dnes študentka 1. ročníka odboru masmediálnej tvorby Súkromnej školy umeleckého priemyslu filmová v Košiciach prišla postupne s nápadom na dielo presahujúce jeden článok. Hokej síce nikdy súťažne nehrala, ale vzťah k nemu a hlavne ku klubu získala počas hodín strávených v STD Aréne na tréningoch a zápasoch mladšieho brata.

Keď si vyskladala konkrétnu osnovu, do práce sa pustila vo februári tohto roka a výsledkom je magazín na reprezentatívnej úrovni. Ďalšie čísla by mali vychádzať raz ročne s tým, že by sa venovali vždy konkrétnej sezóne. „Za tento nápad a motiváciu vďačím aj trénerovi Jánovi Novákovi, s ktorým sme chceli, aby sa hokej vo Vranove nad Topľou dostal ešte viac do povedomia, aby ukázal, že napreduje a má pred sebou sľubnú a úspešnú budúcnosť. Som pyšná na mladých hokejistov a krasokorčuliarky ako športovo rastú. Rozhovor s nimi ma uistil, že tento klub je jednou z nádejí slovenského hokeja a krasokorčuľovania. Prajem im veľa úspechov, aby sa nevzdávali, pretože bez boja nikto nevyhrá,“ napísala vo svojom príhovore Timea Dutkovičová.

Pridanou hodnotou sú rozhovory s Mojmírom Božíkom, víťazom Stanley Cupu Jiřím Bicekom, či majstrom sveta z Göteborgu Jánom Lašákom, ktorý vyzdvihol zázemie, aké sa podarilo vo Vranove nad Topľou prostredníctvom manažmentu a trénerského štábu HC Bulls, vytvoriť. „Vedenie klubu poznám veľmi dobre, spolu sme sa zúčastnili aj vzdelávacej stáže, kde sme mali možnosť štyri dni sledovať prácu mládeže v jednej z najlepších akadémií vo Švédsku. Musím povedať, že z Vranova ma žiadali dlhšie obdobie, aby sme získali takúto možnosť na vzdelanie. To ukazuje snahu ľudí v klube vzdelávať sa, čo sa mi osobne veľmi páči,“ uviedol v rozhovore pre klubový magazín Ján Lašák, čím podčiarkol fakt, že ak chce byť klub úspešný, musí byť dynamický na všetkých úrovniach, vrátane vzdelávania.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!