Časovku JANTEX Banské – Mláčky ovládli J. Kurty a J. Klembarová

V obci Banské sa uskutočnil už 12. ročník JANTEX časovka Banské – Mláčky. V daždivom, ale vcelku teplom počasí si pretekári zapretekali na 6,4 km dlhej trati, na ktorej prekonali 324 m prevýšenie. Štartovalo sa v minútových intervaloch. Cieľ bol na Herlianskom sedle (Mláčky).

Na podujatí si zapretekalo 75 pretekárov. V celkovom poradí zvíťazil Jakub Kurty (CK Cyklo Glajza BB) v čase 15:43 min. pred Dušanom Kozelom  (KRIWO team JANTEX HN) a tretí skončil Richard Berdis (Haniska) s časom 16:09 min.

V kategórii žien zvíťazila Jana Klembarová (Brezovica) s časom 22:04 min., druhé miesto obsadila Michaela Ivančová (ŠK Banské) v čase 22:25 min. a na treťom mieste skončila Timea Štrbaková (Lenka Cyyling Team KE) s časom 22:32 min.

Z domácich pretekárov sa najlepšie umiestnil Michal Ivančo (ŠK Banské) s časom 18:40 min.

Podujatie bolo zároveň 7. kolom VRL cyklo ligy 2020 a 2. kolom Bančanskeho pohára 2020.

Ďakujem všetkým pretekárom za účasť, sponzorom za podporu a celému organizačnému Teamu za prípravu podujatia.