Vo vranovskej nemocnici sa narodilo tisíce bábätko roku 2020

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou sa v piatok 4. decembra narodil jej tisíci tohtoročný novorodenec. Rodičia mu dali meno Samuel.

Na svet prišiel desať minúť pred jedenástou hodinou predpoludním cisárskym rezom. Po narodení vážil 3510 gramov a meral 49 centimetrov. Samko je prvé dieťatko mamičky Dominiky z obce Parchovany.

 „Od priateliek a známych som počula pochvalu na vranovskú pôrodnicu, aj preto som sa pre ňu rozhodla. Pred samotným pôrodom som vôbec nemala stres, z každého išiel pokoj a ja som sa cítila ako v hoteli. Som veľmi spokojná,“ zhodnotila mamička po pôrode.

Mamičke dnes prišiel spoločne s námestníčkami a personálom pogratulovať aj riaditeľ vranovskej nemocnice Eugen Lešo. Malému juniorovi podaroval detské body s odkazom na tisíceho novorodenca nemocnice a plienkovú tortu. Mamičku zase potešil kyticou kvetov.

Minulý rok sa vo vranovskej pôrodnici uskutočnilo celkovo 1023 pôrodov. Tento rok prešla rozsiahlou rekonštrukciou a tradičné pôrodné boxy nahradili komfortné pôrodné izby hotelového štandardu. Stala sa z nej zároveň hrajúca pôrodnica, lebo mamičky a ich bábätká upokojujú uspávanky, ktoré v pôrodnici hrajú na izbách i chodbách. Zdravotníci sa pritom inšpirovali klinikou v New Yorku. Uspávanky dokonca v júni prišli do pôrodnice zahrať herečka a speváčka Veronika Husovská spoločne s manželom, lídrom skupiny Komajota Martinom Husovským.


Fotogaléria

Mohlo by Vás zaujímať

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!