Vo vranovskej nemocnici otvorili novú algeziologickú ambulanciu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Nemocnica Svet zdravia Vranov nad Topľou otvorila novú algeziologickú ambulanciu. Určená je pre pacientov s chronickou nádorovou aj nenádorovou bolesťou.

Hlavným poslaním novej odbornej ambulancie je liečba bolestivých syndrómov, ktoré nereagujú na zaužívané liečebné postupy. Cieľom je nielen odstrániť či zmierniť bolesť, ale hlavne zlepšiť kvalitu života pacienta s využitím špeciálnych liečebných postupov.

„V algeziologickej ambulancii poskytujeme pacientom vysoko kvalitnú zdravotnú starostlivosť v oblasti liečby bolesti s jedinečným zameraním na intervenčnú liečbu, ktorej hlavným cieľom je dosiahnutie úľavy od bolesti a zníženie potreby užívania liekov,“ citujeme z webu Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou.

Ambulancia poskytuje špecializovanú zdravotnú starostlivosť pozostávajúcu z komplexnej diagnostiky zdroja bolesti, prevencie a racionálnej liečby bolestivých stavov, ktoré nereagujú na zaužívané liečebné postupy, pretrvávajú napriek odstráneniu príčiny alebo sú dôsledkom v súčasnosti nevyliečiteľných ochorení.

Ako informuje nemocnica, pacienti prichádzajú po vyčerpaní možností liečby ostatných odborníkov (neurológ, ortopéd, špecialista v odbore fyziatria, onkológ, neurochirurg). Ambulancia rieši chronickú nenádorovú bolesť pri degeneratívnych ochoreniach pohybového systému, chrbtice, pretrvávajúcu pooperačnú a poúrazovú bolesť, bolesti hlavy. Taktiež rieši neutíchajúcu nádorovú bolesť pri onkologických ochoreniach, plus poskytuje farmakologickú aj nefarmakologickú – invazívnu liečbu bolestivých stavov.

Všetky diagnostické a liečebné intervenčné zákroky vykonáva atestovaný lekár v odbore algeziológia.

Ordinačné hodiny
Pondelok   08:00 – 12:00
Utorok       08:00 – 12:00
Streda        08:00 – 12:00
Štvrtok      08:00 – 12:00
Piatok        08:00 – 12:00

Ambulancia sa nachádza v novej časti OAMIS.

Kontakt: 0918 584 468


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!