T1 RING KROS: Exkluzívnym hosťom bude šprintérsky majster Európy J. Volko!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

T1 RING KROS napíše druhú kapitolu s prívlastkom exkluzívna. Na trať v okolí Vechca a Juskovej Vole vybehnú aj členovia tréningovej skupiny Nadi Bendovej na čele s halovým majstrom a vicemajstrom Európy Jánom Volkom.

Už prvý ročník T1 RING KROS-u v organizátorskej réžii Michala Jenča naznačil potenciál bežeckého podujatia, ktoré spája všetky reprezentatívne detaily garantujúce bežecký zážitok.

Michal Jenčo si trať dlhú 8,3 kilometra na úpätí Slanských vrchov nevybral náhodou. Sám na rôznych trasách v okolí Vechca trénuje. Keďže má v povahe prijímať výzvy, pred rokom sa k tým bežeckým rozhodol pridať ďalšiu, v tomto prípade organizátorskú. A hneď v prvom ročníku nastavil latku vysoko! „Nebýva zvykom nastaviť hneď na prvom ročníku latku tak vysoko. Aj vďaka skúsenostiam z majstrovstiev Európy môžem povedať, že trať mala všetko, čo má mať. Myslím si, že prostredie a úroveň organizácie oprávňuje Miša Jenča v budúcnosti požiadať o organizovanie majstrovstiev Slovenska. Trať bude musieť byť síce o čosi dlhšia, ale tu je priestor natiahnuť ju,“ uviedol minuloročný víťaz, viacnásobný majster Slovenska a šesťnásobný účastník majstrovstiev Európy Jozef Urban.

T1 RING KROS nevníma M. Jenčo iba ako preteky. Ako bežec si dáva záležať tiež na tom, aby podujatie bolo reklamou na beh a atletiku. „Beh nie je len šport, preteky a súperenie s časom. Pre mňa sa stal beh životným štýlom, dokonalým relaxom. Preto som hľadal pred rokom, a rovnako aj teraz, spôsob, ako sa o tento zážitok podeliť, spropagovať ho a dopriať i ostatným,“ vysvetľoval organizátor T1 RING KROS-u a taktiež tohtoročnej Vranovskej desiatky Michal Jenčo.

Ako s úsmevom dodal, v tréningu, ani v pretekoch nie je naučený ísť na pol plynu a týmto maximalistickým prístupom sa riadi aj pri organizovaní pretekov. Keďže zo súčasných aktívnych slovenských atlétov je najväčšou osobnosťou Ján Volko, s pomocou ďalšieho slovenského reprezentanta Adriána Barana mu pred časom napísal prvú správu. Nakoniec mu do kariet zahrala priaznivá zhoda okolností. Keď nedávno naša šprintérska hviezda otvárala atletický štadión v Humennom, stretli sa spolu s jeho trénerkou Naďou Bendovou osobne. „Celá tréningová skupina je momentálne na sústredení vo Vysokých Tatrách. Keď sme sa bavili, či by Jano Volko prijal pozvanie a oceňoval víťazov, jeho trénerka Naďa Bendová ma prekvapila tým, že prídu všetci a trať by si v rámci tréningu odbehli. Priznám sa, o čo menej som takúto reakciu čakal, o to viac ma potešila,“ dodal M. Jenčo.

Fanúšikovia Jána Volka sa s ním budú môcť stretnúť nielen počas pretekov. V sobotu – 22. októbra bude spolu s Adriánom Baranom a atletickým trénerom Jaroslavom Kolcunom hosťom besedy, ktorá sa so začiatkom o 18.00 hod. bude konať v penzióne RetroDym vo Vranove nad Topľou. „Aj za toto si Jána Volka a jeho trénerku Naďu Bendovú veľmi vážim. Napriek tomu, že sú na sústredení, napriek tomu, že sa bavíme o sofistikovanej príprave na najvyššej úrovni, dokázali si nájsť čas a prísť nielen v nedeľu do Vechca. Keď som sa ich s malou dušičkou pýtal, či by sme vedeli urobiť besedu, neváhali a prisľúbili mi, že si zladia tréningový program tak, aby sa stretli aj s fanúšikmi,“ reagoval M. Jenčo.

Druhý ročník T1 RING KROS-u sa pobeží v nedeľu – 23. októbra so štartom o 13.00 hod. Prihlásiť sa môžete na www.beh.sk a viac informácií o pretekoch získate vo facebookovej udalosti 2. ročník T1 RING KROS. Dodáme, že nesúťažnou kategóriou bude premiérovo disciplína NORDIC WALKING.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!