Pozor na podvodníkov! Svoje o tom vedia v Dlhom Klčove, aj Sačurove

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Dva prípady. V Dlhom Klčove a v Sačurove. V hlavnej úlohe s podvodníkmi v internetovom svete.

Polícia vo Vranove nad Topľou vyšetruje prípad trestného činu podvodu, ku ktorému došlo v ,,internetovom svete“.

Páchateľ prostredníctvom sociálnej siete kontaktoval 39-ročnú ženu z obce Dlhé Klčovo s ponukou poskytnutia bankovej pôžičky. Keďže žena mala o pôžičku záujem, bankovým prevodom zaslala zálohu za poskytnutie pôžičky.

Neskôr ju páchateľ žiadal o ďalšie peniaze za vybavenie pôžičky, ktoré mu taktiež zaslala na účet. „Napriek tomu, že 39-ročná žena podľa ich dohody splnila všetky požiadavky, žiadnu pôžičku nedostala, naopak, prišla celkovo o viac ako 1 000 eur. Sofistikovanosť internetových podvodníkov nemá hraníc, ostražitosť preto ostáva na našej strane!“ upozorňuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Polícia vedie aj ďalšie trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu. V obci Soľ neznámy muž oslovil 26-ročného muža zo Sačurova s tým, či nechce kúpiť značkový mobilný telefón. „Muži sa dohodli a oslovený muž previedol sumu 750 eur na účet, ktorý určil ,,predajca“. Nový majiteľ mobilu ale neskôr zistil, že ide o napodobeninu značkového mobilného telefónu,“ vysvetlila J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!