Silvia Manduľáková je nominovaná v ankete Slovenka roka

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS vyhlasujú 15. ročník ankety SLOVENKA ROKA 2023. Medzi nominovanými dámami sa v kategórii Podpora mladých talentov uchádza o tento honor aj zakladateľka neziskovej organizácie Eductech Silvia Manduľáková.

Anketa Slovenka roka je prestížnym projektom, ktorého hlavným cieľom je čo najlepšie zviditeľniť ženy podieľajúce sa na raste krajiny. Objavuje a oceňuje v deviatich kategóriách ženy, ktoré sú uznávané odborníčky vo svojich profesiách, v oblasti umenia, zdravotníctva, vedy, športu, vzdelávania a tiež ženy, ktoré venovali svoju energiu charite a pomoci iným.

Anketa Slovenka roka vstupuje tohto roku do jubilejného 15. ročníku svojej existencie. Za toto obdobie predstavila takmer 400 dám, ktoré svojimi príbehmi iniciovali a motivovali ostatné Slovenky. Vedeli skĺbiť pracovné povinnosti s povinnosťami rodiny, čo nie je jednoduché a dokázali vytvoriť hodnoty pre kultúrny, spoločenský, hospodársky, vedecký život a ovplyvniť našu spoločnosť.

Nominovaná v kategórii Podpora mladých talentov Silvia Manduľáková je zakladateľkou neziskovej organizácie Eductech, ktorá sa zameriava na vzdelávanie, výchovu a tvorbu hodnôt. Založená bola v roku 2011 s cieľom podporovať inovatívne a technické vzdelávanie. Popri technicky zameraných programoch však nezabúda ani na podporu detí v iných oblastiach.

V rámci Vranova nad Topľou podporila nezisková organizácia Eductech ZŠ Kukučínova, ZŠ Bernolákova, ZŠ JUH, ZŠ Sídlisko II, Amavet klub pri Gymnáziu Cyrila Daxnera a v okrese napr. ZŠ Sačurov. Zároveň sa podieľala na vydaní Knihy o histórii ulíc vo Vranove nad Topľou z pera Cyrila Melničáka.

Verejnosť môže hlasovať môže od 7. februára 2023 10:00 do 20. júna 2023 – 12:00 prostredníctvom SMS na číslo 7400 v tvare SR 1 – 27, kupónmi z týždenníka Slovenka alebo Online na www.slovenkaroka.sk/hlasovanie.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!