Rómska študentská skupina „Vranovcistar čáve „ zahrala pre seniorov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Tak ako po lete prichádza jeseň, tak aj v živote človeka mladosť pominie a vystrieda ju staroba. Preto by sme nikdy nemali zabúdať na našich starých rodičov.

V stredu privítali v Zariadení pre seniorov vo Vranove nad Topľou. rómsku študentskú kapelu s názvom „VRANOVCISTAR ČÁVE“ z Odborného učilišťa pri Spojenej škole internátnej M. R. Štefánika 140, ktorá vznikla s podporou projektu Nadácie SPP pod vedením učiteľky Mgr. Mariany Pavlišinovej.

Chlapci starkým spríjemnili dopoludnie, ktoré sa nieslo na tónoch ľudovej, rómskej aj populárnej hudby. Vniesli do domova pre seniorov hlboké emócie, veselú náladu a radosť do každodenného života.

Klienti získali vystúpením kapely pozitívne dojmy, prišli na nové myšlienky a hlavne získali nový pohľad na svet s určitou dávkou optimizmu po veľmi dlhom čase v prísnych karanténnych opatreniach. Program vyvolal na ich tvárach úsmev a radosť, kde aspoň na chvíľu pozabudli na svoje problémy, starosti a bôle.

Po programe im študenti venovali vlastnoručne vyrobené darčeky, ktoré pre nich pripravili chlapci a dievčatá na praktickom vyučovaní v odbornom učilišti.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!