Na Bohemii vystúpia IMT Smile, Nocadeň, Gladiator, Smatanová, Adamec…

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Výletná loď Bohemia prepravila počas prvej sezóny po návrate na Domašu v priebehu piatich týždňov 20 000 turistov. Tento rok bude latka nastavená ešte vyššie! Prispieť k tomu by mali viaceré novinky, vrátane projektu pravidelných štvrtkových koncertov Bohemia spieva. 

Oficiálnym otvorením letnej sezóny budú slávnosti Slovenské Navalis na počesť najznámejšieho českého svätca sv. Jána Nepomuckého, ktorý je patrónom všetkých námorníkov a ľudí od vody. Obec Kvakovce v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš pripravili podujatie, ktoré bude nielen o kultúrnom zážitku, ale tiež o duchovnom rozmere. 
 

Vstup na loď Bohemia je vďaka novému mólu a úprave okolitého terénu absolútne komfortný.
 
Program sa začne v sobotu – 27. júna o 19.30 hod. koncertom Anny Servickej. Po jej krátkom vystúpení sa uskutoční slávnostná svätá omša, kde odznie modlitba sv. Jána Nepomuckého „Za uzdravenie sveta“. Celebrovať ju bude jeho eminencia kardinál Dominik Duka. Bohoslužba bude hudobne sprevádzaná zborom a orchestrom PUĽS-u. Program bude pokračovať koncertom Simy Martausovej a po ňom kardinál D. Duka s jeho slovenským kolegom Mons. Bernardom Boberom slávnostne požehnajú všetky prítomné lode a námorníkov na Domaši, aj na Slovensku. Pôsobivý večer ukončí vystúpenie PUĽS-u. Dodáme, že záštitu nad podujatím prevzali prof. Vladimír Krčméry a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský. „Omša bude na brehu s tým, že po jej skončení sa kardinál D. Duka a Mons. Bernard Bober presunú na Bohemiu, odkiaľ požehnajú všetkým vodákom a ľuďom od vody. Celý program vyvrcholí veľkolepým ohňostrojom odpáleným z vody. Zaujímavosťou je, že sme získali nahrávku pôvodných zvonov z kostolíka z Dobrej, ktorý bol zbúraný pri výstavbe vodného diela a práve za ich tónov sa spustí ohňostroj,“ uviedol starosta Kvakoviec Radovan Kapraľ. 
 

O novinkách pre túto letnú sezónu informoval starosta Kvakoviec Radovan Kapraľ.
 
Návštevníci Domaše sa však môžu tešiť na parádne leto počas celých prázdnin. Novinkou bude napr. gurmánska ulička s obľúbeným streetfoodom, kde ľudia nájdu špeciality, na aké sú zvyknutí z jarmokov. V rekreačnom stredisku Dobrá sa budú konať priamo pri vode nedeľňajšie bohoslužby, či rôzne prednášky z dielne tretieho sektora po vzore festivalu Pohoda. Exkluzívnym projektom bude séria štvrtkových koncertov pod názvom Bohemia spieva s naozaj excelentným hudobným obsadením. Ako prví vystúpia 9. júla Mloci a postupne sa môžu fanúšikovia tešiť na Nocadeň, Gladiator, Zuzanu Smatanovú, Lukáša Adamca a Vaša Patejdla. Tento skvelý zoznam vyšperkujú augustovým koncertom IMT Smile! Doplníme, že koncerty budú na voľné státie a kapacitne obmedzené na 100 ľudí. „Ceny vstupeniek sa, aj napriek ochote interpretov vyjsť fanúšikom v ústrety, budú kvôli limitovanej kapacite z pohľadu počtu hostí na lodi vymykať cenovému štandardu, ale myslím si, že zážitok bude stáť za to. Nie vždy sa môžete plaviť v takomto nádhernom prostredí s vašou obľúbenou kapelou a byť s ňou doslova a do písmena na jednej lodi. Počas prestávok sa budú môcť ľudia s hudobníkmi vyfotiť, všetko sa bude odohrávať v naozaj bezprostrednej atmosfére, preto sme presvedčení, že nikoho nebude mrzieť ani trošku vyššia cena vstupného. Začiatok koncertov bude o siedmej hodine večer a v pláne máme vracať sa za šera do romantického západu slnka,“ dodal s úsmevom organizátor koncertov Matúš Jaško z Randal Agency s tým, že predpredaj vstupeniek by mal byť spustený v najbližších dňoch. 


Matúšovi Jaškovi sa v rámci projektu Bohemia spieva podarilo vyskladať naozaj exkluzívnu hudobnú zostavu.  
 
 
Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!