Interaktívny program „Pán Iný“ učí deti správnym životným hodnotám

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

„Ahoj, ja som Tydýt, chcem si s Vami užiť! Aj keď som iný a možno trochu divný…“
     Odlišnosť, kamarátstvo, spolupráca, pravé životné hodnoty, inklúzia, osobnostný a emocionálny rozvoj a potreba integrácie sú hlavné témy interaktívneho programu „Pán Iný“, ktorý má u detí rozvíjať pravé životné hodnoty a posilniť toleranciu k odlišnosti, rozvíjať skupinovú spoluprácu, poskytnúť deťom priestor pre spoločný zážitok prostredníctvom ich zapojenia do príbehu.

      Amálka oslavuje narodeniny a praje si jedinú vec. Plyšáka, ktorý by bol úplne iný ako všetky ostatné hračky. Dočká sa svojho vysnívaného kamaráta s divným menom a vzhľadom. Ostatné hračky ho však medzi sebe neprijmú. Tak sa sklamaný a nazlostený pán Tydýt vydáva hľadať, kým vlastne je a ku komu patrí. Amálka plače, ostatné hračky si uvedomia svoj podiel viny a vydávajú sa Tydýta hľadať.  Začína cesta plná nástrah a dobrodružstva. Ukáže sa, že sa vlastne všetci stretávame s nejakou svojou odlišnosťou, inakosťou, budeme musieť prekonať svoje vlastné obmedzenia.  Zvládneme prijať sa taký, aký sme a prijať i toho druhého vedľa sebe?

     Tento projekt sme realizovali na SŠI vo Vranove nad Topľou, ďalej ho plánujeme propagovať po základných školách a špeciálnych triedach v regióne mesta Vranov nad Topľou za účelom osvety, inšpirácie a motivácie pre iných učiteľov.

     Realizácia tohto projektu sa nám podarila vďaka podpore Nadačného fondu T-Systems Slovakia spravovaného Karpatskou nadáciou, ktorá podporila tento projekt sumou 902,- EUR, v rámci grantového programu Učiteľ budúcnosti, ktorý získala Mgr. Zuzana Sotáková . ĎAKUJEME.

 Zuzana Sotáková, Adriana Panáková


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!