IMT Smile oslávia 30 rokov na turné, aj špeciálnym spomienkovým boxom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Od úplne prvého založenia skupiny uplynulo už 30 rokov. Za ten čas sa IMT Smile stali jednou z najúspešnejších kapiel na Slovensku. Prinášajú obrovské množstvo hitov, ktoré si na koncertoch spievajú spoločne so skupinou tisíce ľudí.

Vypredané amfiteátre, štadióny, malé, veľké kluby, nielen to, je už dnes súčasťou histórie slovenskej hudobnej scény, ktorá sa začala písať v roku 1992, bratmi Ivanom a Mirom Táslerovcami.

K nezabudnuteľným určite patria vystúpenia s Lúčnicou, Kandráčovcami. Ich originálne spolupráce sme mohli zažiť na doskách SND a tiež na plátnach kín. Titulná skladba k filmu Čiara priniesla skupine pozvanie na Medzinárodný filmový festival Karlove Vary. IMT Smile sú laureátmi Krištáľového krídla a držitelia ceny OTO.

Keďže v roku 2022 oslavujú IMT Smile 30 rokov na scéne, osláviť ho chcú s fanúšikmi na koncertoch. Skvelou správou je, že Summer Tour 2022 začína v máji a potrvá do konca augusta. Fanúšikovia IMT Smile sa určite potešia, že po dvoch rokoch sa skupina vracia na amfiteáter vo Východnej, ktorý si obľúbili aj samotní členovia kapely. Z festivalov už tradične nechýba v zozname prešovský Dobrý festival, ale aj festivalová novinka mestský festival LOVESTREAM v Bratislave. Súčasťou tour je i niekoľko vystúpení v Českej republike. „Najlepšia oslava je s fanúšikmi, preto chceme čo najviac koncertovať,“ hovorí Ivan Tásler o plánoch na rok 2022.

Okrem spomínaného letného turné pripravuje skupina špeciálny spomienkový box na roky 1992 – 2022. Ten bude obsahovať nielen hity IMT Smile, ale aj fotografie, spevník a knihu. Na koniec roka skupina plánujú  ďalšie prekvapenie v podobe špeciálneho albumu.

Všetky aktuálne informácie, prehľad koncertov, festivalov  nájdu priaznivci IMT Smile na www.imtsmile.com.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!