Daniela Marcinová: Pes žije pre deň, hodinu, dokonca pre okamih…

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Ste počas dňa v práci a váš pes ostáva doma sám a po príchode domov vám na ňho nezostáva  toľko času, koľko si od vás vyžaduje? Plánujete dovolenku a neviete, komu zveriť vášho psíka počas vašej neprítomnosti ? Zverte ho nám, do rúk ľudí, ktorí sa postarajú o všetky jeho potreby – zábavu, veterinárnu starostlivosť, venčenie či plné bruško.

Chceli by ste sa naučiť spoznať vášho psa a jeho psychiku ? Len tak mu budete vedieť ponúknuť kvalitný spoločne strávený čas, preto vás pozývam na tréningy, počas ktorých sa naučíte ako vyhovieť jeho potrebám a ako si vytvoriť spoločné návyky .

Mnoho ľudí dnes nemá čas na svojich štvornohých miláčikov, aj keď ich bezpodmienečne milujú. Iní zas nevedia ako sa svojim psom správne venovať, pretože ich to nikto nenaučil. Je však veľmi dôležité pochopiť potreby vášho psa a vytvoriť preňho vhodné existenčné podmienky.

Je pochopiteľné, že človek je častokrát zaneprázdnený viac ako by si predstavoval. Musí chodiť do práce, či starať sa o domácnosť a na psa mu už  nezostáva veľa času. Zvieratá to ale nedokážu pochopiť, a preto od nudy ničia záhradu, obývačku či iný majetok. Aj v tomto prípade sa môžete obrátiť na nás. O vášho psa sa postaráme za vás a vytvoríme mu program, zatiaľ čo vy budete pokojne pracovať alebo oddychovať na dovolenke bez obáv, čo sa deje s vašim miláčikom alebo s vašim majetkom bez vašej prítomnosti.

Dovoľte mi, aby som sa v krátkosti predstavila. Volám sa Daniela a mám 21 rokov. Od detstva som túžila mať psa. Podarilo sa mi to však až neskôr, keď spolu s vekom pribúdala aj zodpovednosť a schopnosť starať sa o živé stvorenie. O výcviku som v tom čase nevedela veľa, iba toľko, čo som si prečítala na internete alebo pozrela na Youtube. Rýchlo som však zistila, že to nebude stačiť na to, aby som si poradila so psom sama. Uvedomila som si, že každý  pes je individuálny a to, čo platí na iných nemusí ani zďaleka platiť na toho môjho. Porozprávala som sa s otcom a ten mi navrhol, že požiadame o pomoc jeho priateľa, ktorý sa venuje kynológii dlhé roky na profesionálnej úrovni. Pri stretnutí mi ale vysvetlil, že ak chcem, aby ma pes poslúchal, musím sa najprv naučiť ovládať ho. To znamená, že ak si dáte psa vycvičiť ale nenaučíte sa to aj vy sami spolu s ním, nebude to mať žiaden zmysel, a tak som sa spolu so psom dostala do výcviku aj ja sama. Naučila som sa ako psa motivovať, ako získať všetku jeho pozornosť, ako ho správne odmieňať za pozitívne správanie a v neposlednom rade ako sa spolu hrať. Zaistila som si tým jeho absolútnu prítomnosť a pozornosť. Až keď som sa naučila tieto základné veci, mohla som sa presunúť k výcviku poslušnosti. Mnoho ľudí  nevie, ako zvládnuť tieto základné a pritom najdôležitejšie kroky pri výcviku psa. Po mesiacoch spoločne trávených tréningov som sa naučila chápať základné potreby psa, reč jeho tela a iné faktory ovplyvňujúce jeho výkon. Ak aj vy túžite naučiť vášho psa poslúchať a vychovať z neho neodlučiteľného parťáka, sme tu pre vás a pre vášho psa.

Zabezpečíme pre neho nie len tréning ale aj ubytovanie v krásnom prostredí na cvičisku v Dlhom Klčove. Ak máte záujem o tréning alebo o starostlivosť o vášho psa, kontaktujte nás na telefónnom čísle – 0907214472. Tešíme sa na Vás.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!