Členovia PZ Čičva Sedliská idú príkladom, vysadili nové stromy

  • Obce
  • Dátum: 31.03.2022
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Členovia Poľovníckeho združenia Čičva Sedliská idú opäť príkladom. Po vyčistení rigolov medzi obcami Sedliská a Vyšný Kazimír od komunálneho odpadu zrealizovali ďalší zaujímavý projekt.

Začiatkom marca sme priniesli správu o tom, ako si členovia PZ Čičva Sedliská vyhrnuli rukávy a pustili sa do upratovania prírody od komunálneho odpadu. „Pevne veríme, že je to len začiatok a svojou činnosťou inšpirujeme ďalších, ktorým na životnom prostredí v našom kraji úprimne záleží,“ citovali sme začiatok marca z výzvy členov PZ Čičva Sedliská.

Svoj pozitívny vzťah k prírode potvrdili ďalšou zaujímavou aktivitou, keď vysadili niekoľko desiatok stromčekov jarabiny vtáčej. Ako vysvetlili, výsadbou plodonosných drevín po medziach a popri poľných cestách sa snažia dopomôcť k zvýšeniu biodiverzity a skvalitneniu životného prostredia v poľnohospodárskej krajine.

Pri vysádzaní však neboli sami, pretože im pri tom asistovali žiaci zo Základnej školy Sedliská. „Treba veriť, že deti zdravo porastú so stromami a po rokoch si v ich tieni spomenú na spoločný deň strávený v prírode,“ uviedli členovia PZ Čičva Sedliská.

Pre žiakov ZŠ Sedliská je však vysádzanie stromčekov „rutina“. V areáli školy totiž minulý rok vysadili v Záhrade úspechov 29 stromov s originálnym príbehom, pretože každý zo stromov predstavuje konkrétny úspech žiakov na rôznych súťažiach. Okrem toho napr. v roku 2019 pomáhali s vysádzaním lesníkom v lese pod hradom Čičva. „Na hrad chodí veľa turistov a keď vidia našu tabuľu, veľmi nás to teší a zároveň naše deti motivuje v tom, keď si môžu povedať: Toto je aj náš les,“ vysvetľovala s úsmevom riaditeľka Základnej školy s materskou školou v Sedliskách Adriana Harmanová.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!