BUKÓZA Holding má nového investora – českú investičnú skupinu RIQ

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Skupina spoločností BUKÓZA Holding má nového investora. Do fabriky v Hencovciach vstupuje investičná skupina vlastnená českým podnikateľom Romanom Staněkom RIQ Investments.

Situácia v skupine spoločností BUKÓZA Holding bola v ostatných mesiacoch turbulentná. Dokonca došla až do bodu, kedy odbory zorganizovali protestné zhromaždenie. Zamestnancom nebola vyplatená mzda a nálada sa dala označiť ako na bode mrazu.

Majiteľ Ján Ďurian deklaroval, že manažment spoločnosti intenzívne rokuje s investormi. Hoci reč bola o záujme investorov z Nemecka, nakoniec platí, že do Bukózy vstupuje česká investičná skupina RIQ Investments. Pozitívnou správou je, že nový investor deklaroval ambíciu zachrániť „stovky pracovných miest.“

RIQ Investments definoval vo svojej tlačovej správe skupinu spoločností BUKÓZA HOLDING ako významného spracovateľa drevnej hmoty a výrobcu celulózy pre papierenský priemysel, ktorý patrí medzí najvýznamnejších zamestnávateľov v Prešovskom kraji.

„Naša investičná skupina je aktívna v oblasti spracovateľského priemyslu a investícia do skupiny spoločností Bukóza Holding zapadá do nášho portfólia, pretože Bukóza patrí k významným drevospracujúcim podnikom na Slovensku,“ uviedol majiteľ RIQ Investments Roman Staněk.

Ministerka hospodárstva SR Denisa Saková uviedla, že v Hencovciach dokážu ročne spracovať až 150 000 ton papierenskej buničiny, no kvôli ekonomickým problémom z minulosti hrozilo, že jeden z najväčších zamestnávateľov v Prešovskom kraji sa zavrie a ľudia prídu o prácu, čo by malo vážne následky pre tento región.

„Preto som veľmi rada, že dnes boli podpísané zmluvy s novým strategickým investorom z Českej republiky a firma bude pokračovať vo výrobe a najmä ľudia v tomto regióne si udržia svoju prácu aj s perspektívou rozvoja spoločnosti pre budúcnosť,“ uviedla ministerka Denisa Saková, ktorá v tejto súvislosti ocenila prácu Eximbanky a prístup ministra životného prostredia Tomáša Tarabu.

RIQ Investments je investičná skupina s viac ako 17-ročnou históriou. Špecializuje sa na dlhodobé investície do spoločností a projektov, ktoré majú potenciál trvať desiatky rokov, a to hlavne v odvetviach ťažby a spracovania kameňa, automotive, obnoviteľných zdrojov energie a real estate najmä na území Českej republiky a Slovenska. Vo svojich portfóliových spoločnostiach investuje do obnovy a modernizácie s cieľom zvýšiť ich konkurencieschopnosť.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!