105-ročná Margita Bindasová si chcela na narodeninovej oslave zatancovať

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

105 rokov…  Úctyhodných 105 rokov oslávila v nedeľu Margita Bindasová z Vechca. Cetka, ako ju doma všetci familiárne volajú, sa tešila gratulantom nielen z radov rodiny, ale povinšovať jej prišiel aj starosta obce Ladislav Tóth a zaspievali jej členky ženskej speváckej skupiny Vechcovčanka.

Tradíciou osláv narodenín pani Margity Bindasovej je od jej 100 rokov perníkové srdce a nočná košeľa, vždy s aktuálnym vekom, ktoré nechýbali ani tentoraz.

„Cetka“ sa tešia nielen dobrému zdraviu na svoj vek, ale nikdy im nechýba ani zmysel pre humor. Od jej „stovky“ jej chodia spievať ženy zo ženskej speváckej skupiny Vechcovčanky. Výnimku neurobili ani tento rok. Opäť pre oslávenkyňu zložili pesničku, akurát spievali cez okno a v rúškach. Pani Margita v sebe nezaprela iskru, pretože pre TV Markíza na otázku, ako sa má, odpovedala: „Šak vidzice že dobre, šak mi i zašpivala a keby mi mala s kym, ta by mi i zatancovala.“

Veľkú radosť má z 2,5 ročnej prapranetere Julky. V domácnosti žijú štyri generácie a práve najmladšia členka dáva roztomilej starenke silu, ktorú čerpá aj z viery v Boha, ku ktorému sa denne utieka v modlitbách.

Blahoželanie

Drahá naša cetka,

dnes je Váš výnimočný deň, ale výnimočný je pre nás každý deň, do ktorého sa prebudíte, no dnes je deň, kedy oslavujeme Vaše krásne 105. narodeniny.

Svoj život ste žila srdcom, bola a ste stále láskavá, trpezlivá a svoj kríž nesiete veľmi odhodlane, s láskou a pokorou. Život ste nemala ľahký, no s láskou, ktorú ste okolo seba rozdávala ste všetko s Božou pomocou zvládali. Mladšieho brata ste po strate oboch rodičov vychovali a ešte aj jeho deti k Vám veľmi radi prichádzali a doteraz prichádzajú už so svojimi deťmi a vnúčatami.

My Vám prinášame obrovské poďakovanie, uznanie a veľkú kyticu lásky. Ste výnimočným človekom s veľkým srdcom a sme radi, že ste súčasťou nášho života. Vyprosujeme Vám zdravie, plnosť darov Ducha Svätého a ochranu Panny Márie, ku ktorej sa denne utiekate. Nech dobrotivý Boh riadi aj naďalej Vaše kroky.

S úctou, veľkou vďakou a láskou neter Mária s manželom Jozefom a s dcérami Martinou a Monikou s rodinami. K pozdravu sa pripájajú synovci Ján, Miroslav a Michal s rodinami.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!