Želanie k narodeninám: V novej českej komédii hviezdi aj Tomáš Klus

  • Dátum: 21.01.2023 / 09:24
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Nová česká komédia Želanie k narodeninám je príbehom rodiny, ktorý rozohrajú overené herecké osobnosti. Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová, Jaroslav Plesl, Matěj Hádek, Simona Babčáková a sekundovať im bude spevák Tomáš Klus.

Na režisérsku stoličku zasadla slovenská tvorkyňa romantických komédií Marta Ferencová, ktorá je podpísaná pod filmami ako Všetko alebo nič, či V lete ti poviem, ako sa mám. Minulý rok bodovala v Česku aj na Slovensku komédiou Želanie pre Ježiška. Práve s jej producentom Adamom Dvořákom znova spojili sily a napísali scenár k Želaniu k narodeninám. Snímka na úspešného predchodcu nijako nenadväzuje, sledujeme nový príbeh s novými postavami a spoločným menovateľom zostáva len želanie, ako naznačuje už názov. Tiež ich však spája fungujúci humor, ktorým je tvorcovská dvojica medzi fanúšikmi a fanúšičkami známa.

Líba – mamička, babička, ale predovšetkým vládkyňa rodiny, má okrúhle narodeniny. Tie sa vždy oslavujú v rodinnom kruhu, ale o tom, koľké to práve sú, sa nahlas v rodine nehovorí, takže je to tak trochu tajomstvo. To ale nie je jediné tajomstvo, ktoré rodina skrýva. Petr sa rozhodne, že prvýkrát po rokoch nebude oslavovať narodeniny s matkou. Predstiera chorobu a z rodinnej oslavy sa vyhovorí. Táto zdanlivo nevinná lož je ale zásadnou chybou, ktorá spustí lavínu nečakaných udalostí, a tak sa celá veľká rodina namiesto pokojnej oslavy okrúhlych narodenín ocitne na ceste, kde jedna nepredvídateľná situácia predbieha druhú. Komédia o tom, ako sa rodinná oslava môže zvrtnúť na divokú jazdu, pri ktorej si nikto nemôže byť istý vôbec ničím.

ŽELANIE K NARODENINÁM

Réžia: Marta Ferencová. Hrajú: Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová, Tomáš Klus, Igor Orozovič, Jaroslav Plesl, Matěj Hádek, Simona Babčáková, David Švehlík.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

21. január 2023 o 19.30 hod.

22. január 2023 o 19.30 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!