SLADKÝ ŽIVOT: Ženy nad 30 rokov nebalím… Vladimír Polívka zmení názor!

  • Dátum: 13.03.2024 / 09:04
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hokejový majster sveta, ktorý miluje krásne ženy a rýchle autá, musí prejsť nečakanou životnou skúškou, aby nesklamal svojich nových priateľov a rodinu, o ktorých existencii nemal ani tušenia. Vladimír Polívka v hlavnej úlohe novej komédie od tvorcov filmu ŽENY V BEHU.

Hokejista Rosťa Beran (Vladimír Polívka) je bojovník vo všetkých smeroch. Žije v luxusnom byte, má rýchle auto a veľa mladých mileniek v duchu hesla: Po tridsiatke sa nežením! Peniaze a titul majstra sveta mu dávajú úžasný pocit nedotknuteľnosti a nadradenosti. Nič však netrvá večne. Nečakaný kolaps v posteli s krásnou blondínkou urobí za Rostovou mizernou pohodou hrubú EKG čiaru. Transplantáciu jeho nového srdca povedie prísna lekárka Magda (Petra Hřebíčková), s ktorou kedysi strávil jedinú noc a viac o nej nepočul. Navyše dlhy z jeho zhýralého života pripravia Rosťu o poslednú korunu a jediné, čo mu zo slávneho života zostane, je medaila majstra sveta, ktorú pre neho zachráni jeho bývalý manažér a priateľ (Vojtěch Kotek). „Komediálnou zápletkou a hviezdnym obsadením vynikajúcich hercov chceme nadviazať na najlepšie tradície klasických českých komédií. Úsmev, pozitívne emócie a dobrá nálada sú v dnešnej dobe zmätkov a zlých správ dôležitejšie ako kedykoľvek predtým a verím, že náš film divákov poteší,“ sľubuje režisér a producent Tomáš Hoffman, ktorý stojí za úspešnými hitmi ako Ženy v behu, Účastníci zájazdu, Ženy v pokušení, Bezva ženská na krku a mnohými ďalšími osvedčenými titulmi.

Rosťa musí nájsť novú energiu, optimizmus a odvahu, aby mohol začať znova od nuly. Pomáha mu najmä Jindřich (Jan Cina), seriózny a zodpovedný chlap, ktorý sám vychováva šesťročnú dcéru, má zlaté srdce a hoci Rosťu spočiatku úprimne nenávidí, čoskoro sa z nich stanú najlepší priatelia. Rosťa s prekvapením zisťuje, že život obyčajných smrteľníkov môže byť rovnako nádherný a jedinečný ako láska k správnej žene po tridsiatke… „So Sladkým životom na vás v kine čaká intenzívna pozitívne ladená emócia,” povedal Tomáš Hoffman. “Spoločne s hlavným hrdinom začnete nový život, spoznáte najlepších priateľov a nájdete tú jedinú prvú lásku. Všetky tie sympatické postavy naviac hrajú skvelí a krásni herci. V Sladkom živote skrátka prežijete na vlastnej koži to, čo nás všetkých v reálnom živote stretáva len zriedkavo, až nikdy.”

Príprava na nakrúcanie bola pre Vladimíra Polívku pomerne ťažkým orieškom. Prípravu na film beriem dosť vážne,” povedal. “Bola to pre mňa herecká výzva a prispôsobil som tomu aj svoj tréning. Som celkom dobrý korčuliar, čo som si pripomenul, ale nie som dosť dobrý hokejista a to som si, nanešťastie, tiež pripomenul.”

Ale práve aj o tom je film samotný. O nových pokusoch a začiatkoch. „V tomto filme sa udeje veľa vecí a je to najmä o tom, že v každom z nás môže nastať zmena, ak človek chce. Keď sa mu stane, že spadne až na dno, tak to pre neho nemusí byť úplný koniec, ale nový začiatok. To je odkaz, ktorý sa mi v tomto príbehu veľmi páči. Postavu lekárky som si zahrala prvýkrát, a to sa mi tiež veľmi páčilo,” povedala Petra Hřebíčková.

SLADKÝ ŽIVOT

Réžia: Tomáš Hoffman. Scenár: Martin Horský, Tomáš Hoffman. Kamera: Jan Drnek. Hrajú: Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Jan Cina, Vojtěch Kotek, Hynek Čermák, Zlata Adamovská, Tereza Kostková.

Vstupenky si môžete zakúpiť: 

14. marec 2024 o 19.30 hod.

15. marec 2024 o 19.30 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!