Pod Posledný súboj sa podpísali M. Damon, B. Affleck a R. Scott

  • Dátum: 15.10.2021 / 01:42
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Historická filmová dráma Posledný súboj spojila osobnosti ako Matt Damon, Ben Affleck a Ridley Scott. Príbeh inšpirovaný skutočnou udalosťou na pozadí temného a brutálneho stredovekého Francúzska 14. storočia je demonštráciou sily a odvahy jednej ženy vo svete ovládanom mužmi.

S nápadom natočiť historický epos prišiel Matt Damon. Inšpiráciou sa pre neho stala kniha Posledný súboj z pera Erica Jagera. K scenáru si okrem Nicole Holofcener sadol s Benom Affleckom a réžiu, ako spoluproducenti, zverili Ridleymu Scottovi, ktorý vstúpil do jemu známych filmových vôd, pretože na konte má kinohity ako 1492:Dobytie raja, Gladiator, Kráľovstvo nebeské, či Robin Hood.

Posledný súboj je filmová, provokujúca historická dráma, ktorá skúma všadeprítomnú silu mužov a krehkosť spravodlivosti v konfrontácii so silou a odvahu jednej ženy vo svete ovládanom mužmi.

Na základe skutočných udalostí film odhaľuje príbeh posledného súboja medzi šľachticmi Jeanom de Carrougesom a Jacquesom Le Grisom, dvoch dlhoročných priateľoch, ktorí sa  pod vplyvom turbulentných udalostí stávajú nekompromisnými rivalmi a úhlavnými nepriateľmi.

Keď manželku Jeana de Carrouges Margueritu brutálne napadne Jacques Le Gris, tá odmieta mlčať a vystúpi, aby obvinila svojho útočníka zo zločinu. Jej odvaha a vzdor však predstavuje v stredovekom Francúzsku čin, ktorý ohrozuje jej vlastný život.

Kráľ Karol VI. nariaďuje svojím poddaným šľachticom, aby vzájomný spor vyriešili rozhodujúcim súbojom. Skúška bojom a vyčerpávajúci vzájomný duel na život a smrť stavia osud všetkých troch hlavných hrdinov do Božích rúk.

„Muži uprostred storočnej vojny poznali len život plný násilia, znásilňovania a plienenia, ktoré tvorili neoddeliteľnú súčasť ich osudov. Pri čítaní knihy som mal pocit, že príbeh hlavnej hrdinky stojí za prerozprávanie. Jej neskutočná odvaha pod obrovským tlakom, keď ju vypočúvali, spôsob akým ju vypočúvali, zahanbili a ponížili… Napriek tomu neustúpila a aj v takomto svete dokázala povedať pravdu o tom, čo sa jej stalo,“ zdôraznil Matt Damon.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

POSLEDNÝ SÚBOJ

Historický, dráma, 152 minút

Réžia: Ridley Scott  •  Scenár: Matt Damon, Ben Affleck, Nicole Holofcener  •  Hrajú: Adam Driver, Matt Damon, Ben Affleck, Jodie Comer, Harriet Walter, Nathaniel Parker.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

16. október 2021 o 19.30 hod.

17. október 2021 o 19.30 hod.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!