Pod paródiou na superhrdinov BADMAN sú podpísaní „noví králi komédie“

  • Dátum: 29.03.2022 / 10:39
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Francúzska komédia Badman, ktorá paroduje filmy o superhrdinoch, zbiera pozitívne recenzie. Dvojica Phillipe Lacheau a Tarek Boudali trhla po snímkach Babysitting, Vezmeš si ma, kamoš alebo Alibi na kľúč opäť terno.

Tvorcovia Badmana sa neštítia ničoho, preto je ich humor prekvapiví a iskrí, navyše všetko sa to deje počas strhujúcej akcie. Francúzsky Paris Match honoroval partiu okolo Phillipea Lacheaua ako nových kráľov komédie. 20 minutes pridali kompliment ako „dokonalý liek na zábavu“ a Tele Star napísal, že ide o „superzábavnú paródiu na komiksy od Marvela a DC, ktorá skvele kombinuje akciu a kaskadérske kúsky s premyslenými a uletenými vtipmi“, denník 20 minutes zase ako „dokonalý liek na zlú náladu“. „Vo filme Badman sú bojové scény a scény automobilových naháňačiek veľmi prepracované, pretože sme chceli divákov prekvapiť a zaujať. Je pre nás prvoradé, aby ľudia odchádzali z kina spokojní a povedali si: To bolo super. Dostal som hodnotu za svoje peniaze,“ uviedol režisér a predstaviteľ Badmana Philippe Lacheau.

Ako uvádza portál Moviezone, táto francúzska paródia na filmy o superhrdinoch prekvapí svojím rýchlym tempom, detailnou znalosťou komiksových predlôh a vtipnosťou jednotlivých gagov, ktoré na vás pália s razanciou samopalu vz. 24. „Príbeh mladého neúspešného herca, ktorému sa po autonehode popletie životná realita s komiksovou fikciou, hýri obrovským množstvom nápadov, inteligentných scenáristických kľučiek a takou komediálnou razanciou, že je ťažké mu neprepadnúť,“ konštatuje Moviezone.

Obliekate si železný oblek, ste zelený od zlosti, uhryzol vás pavúk, hráte sa na netopiera alebo máte nejaké iné superschopnosti? Tak sa pripravte na to, že komédia Badman si z vás bude celú hodinu a pol nemilosrdne uťahovať.

Skrachovaný herec Cedric je lúzer na pohľadanie, odsúdený životom na večný neúspech. Od priateľky dostane kopačky a jeho kamoši, sestra aj vlastný otec už nadobro stratili nádej, že by raz z neho niečo mohlo byť. Keď však Cedric dostane vo filme hlavnú úlohu superhrdinu Badmana, začne sa v jeho živote blýskať na lepšie časy. Teraz konečne nadišla jeho veľká chvíľa a má šancu všetkým to ukázať!

Cedrica nová filmová rola úplne pohltí, jeho nezvratný osud večného smoliara však opäť zasiahne do hry. Cestou domov z natáčania má autonehodu a stratí pamäť. Keď sa preberie, je stále oblečený ako Badman a presvedčený o tom, že je skutočným neohrozeným superhrdinom s jasným poslaním – zachrániť svet.

Môže sa niekto ako on postaviť zlu, chrániť slabých, nakopať zloduchom zadky a neublížiť si pri tom? Môže konať dobro napriek svojim vrodeným sklonom všetko pokašľať a nič neurobiť poriadne? Tak či onak, Cedric sa vydáva na akčnú misiu plnú bláznivých situácií, trapasov a šialených náhod. Byť hrdinom je super, ale nevinné deti a ženy by sa mali pred ním radšej niekde skryť.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

BADMAN

Réžia: Philippe Lacheau. Hrajú: Philippe Lacheau, Julien Arruti, Tarek Boudali, Elodie Fontan, Amr Waked, Jean-Hugues Anglade, Georges Corraface, Chantal Ladesou, Bruno Lochet, Michel Crémadès, Philippe Katerine, Alex Martin, Alice Dufour.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

30. marec 2022 o 19.30 hod.

31. marec 2022 o 19.30 hod. 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!