Muži, ženy a nevera? V českej komédii Pánsky klub v tom majú jasno

  • Dátum: 03.06.2022 / 07:42
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Česká komédia Pánsky klub v réžii Matěja Balcara je priamočiarou zábavou v podaní hereckých osobností, ktoré patria u našich západných susedov medzi najobsadzovanejších. Jiří Mádl, Bolek Polívka, Milan Šteindler, či Zdeněk Žák dokázali diváka vždy strhnúť k tomu, aby sa v kine výborne bavil. V jednej z hlavných úlohách sa predstaví aj vychádzajúca herecká hviezda Martin Leták.

Pätica chlapov sa stretne na terapii pre „eroticky závislých“. Každý z nich je inou osobnosťou a práve tento fakt zakladá deju korunu, ktorá dokonalým a hlavne mimoriadne vtipným spôsobom pointuje ich individuálne životné príbehy.

So sympatickým, ale nesmelým učiteľom, notorickým záletníkom, mladým neskúseným IT-čkárom, vyhoreným rockerom a postarším scenáristom pracuje atraktívna psychologička Linda. Výstredná partia sa jej však vymkne spod kontroly. Réžiu preberajú samotní „klienti“, čo nemohlo dopadnúť inak, ako tak, že stretnutia naberú nečakaný spád.

Pánsky klub je overeným projektom, pretože Matěj Balcar ho pôvodne napísal ako divadelnú hru, ktorá sa v Divadle na Jezerce hrá od roku 2019. „To je večná téma, chlapi sa na neveru pozerajú inými očami ako ženy, čo sa v komédii tiež dosť rieši. Linde sa snažia vysvetliť, že mužská nevera je normálna, že to chlap potrebuje. Keď je neverná žena, je to konečná, lebo ona sa vždy zamiluje,“ vysvetľovala s úsmevom herečka Kristýna Hrušinská.

Obidvaja, Kristýna Hrušinská a Matěj Balcar, sú v reálnom živote manželmi. Pri písaní ženských dialógov sa so svojou zákonitou partnerkou dokonca nechal viesť. „Od začiatku sa na tom spolupodieľala, pretože som ju využíval pri písaní ženských dialógov. Kládol som jej zákerné otázky a ona sa divila, kam tým smerujem,“ vysvetľoval v rozhovore pre dabpraha.rozhlas.cz Matěj Balcar.

Keďže téma nevery nie je žiadnym spoločenským tabu, pri svojom filmovom debute nevstupoval do neznáma. „Všetky situácie, ktoré sú v hre a vo filme, nejakým spôsobom poznám. Niečo som zažil sám, niečo sa týka niektorého z mojich známych. Nebudem ich však menovať, aby ma nezabili,“ smial sa český režisér.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

PÁNSKY KLUB

Réžia: Matěj Balcar. Hrajú: Kristýna Hrušínská, Jiří Mádl, Milan Šteindler, Zdeněk Žák, Boleslav Polívka, Martin Leták, Nela Boudová, Hana Vagnerová, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

4. jún 2022 o 19.30 hod.

5. jún 2002 o 19.30 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!