KINO MLADOSŤ: Navštívte s Avatarom počas víkendu magickú Pandoru

  • Dátum: 24.09.2022 / 10:12
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Režisér, scenárista a producent James Cameron je továrňou na filmový úspech. Najúspešnejší film všetkých čias Avatar sa vravia v obnovenej premiére do kín.

James Cameron má na svojom konte sériu o Terminátorovi, Pravdivé lži, či Titanic. Jeho najväčším kinohitom a so zárobkom 2,83 miliardy dolárov najúspešnejším filmom všetkých čias je Avatar.

Obnovené uvedenie oscarového epického dobrodružstva využíva remastrovaný obraz 4K a zvuk HDR. Rodák z kanadského Ontária začal pracovať na tomto unikátnom 3D projekte pred mnohými rokmi, kedy väčšinu jeho vízií ešte nebolo možné kvôli nedostatočne vyvinutej digitálnej animácii vytvoriť. Cesta do fantastického sveta planéty Pandora čakala na svoju filmovú premiéru takmer 10 rokov!

Avatar otvára pred nami svet za hranicami našej fantázie. Novoobjavená vzdialená planéta Pandora je mierumilovné miesto, s obyvateľmi – Na´vi, ktorí žijú v súlade s magickou vegetáciou planéty.

Keď však posádka vyslaná zo Zeme objaví na Pandore veľmi cenný minerál, ktorý by mal na Zemi nevyčísliteľnú hodnotu, začína dej kvôli konfliktu gradovať.

Pobyt pre človeka je však na Pandore možný až po vytvorení jeho genetického dvojníka, hybridu Avatara, ktorý môže byť ovládaný psychikou oddelenou od ľudského tela a fyzicky zodpovedá pôvodnému obyvateľstvu Pandory, ktoré má fluorescentnú modrú kožu a dosahuje 3m výšky.

„Chcel som na filmové plátno dostať svet, ktorý by som v detstve miloval. Miesto, ktoré je na inej planéte, plné imaginácie a vzrušujúcich tvorov,“ vysvetľoval James Cameron.

AVATAR (RE-RELEASE)

Hrajú: Amy Clover, CCH Pounder, Joel Moore, Michelle Rodriguez, Peter Mensa, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Zoe Saldana. Réžia: James Cameron. Scenár: James Cameron. Hudba: James Horner. Kamera: Mauro Fiore.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

24. september 2022 o 19.00 hod.

25. september 2022 o 19.00 hod.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!