KINO MLADOSŤ: Na scénu sa vracajú duchovia a ich kultoví krotitelia

  • Dátum: 24.03.2022 / 07:35
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov…

Filmový kinohit Krotitelia duchov sa na strieborných plátnach objavil prvýkrát v 80. rokoch minulého storočia a stal sa kultovou snímkou. V roku 2022 sa vracajú strašidlá na scénu opäť a s nimi aj všetci žijúci herci, ktorí stvárnili pôvodné postavy – Ernie Hudson, Dan Aykroyd, Bill Murray, Sigourney Weaver. Spoločnosť im budú robiť mladší nováčikovia – Carrie Coon, Finn Wolfhard, či Mckenna Grace.

Filmovým otcom Krotiteľov duchov je rodák z bývalého Československa Ivan Reitman, ktorý nás však 12. februára 2022 navždy opustil a Krotitelia duchov: Dedičstvo bol posledným filmom, na ktorom spolupracoval. Režisérky mu sekundoval jeho syn Jason, čím nepreukázal iba rešpekt k odkazu originálnych filmov, ale aj poctu posolstvu a životu milovaného otca. „Vždy som sa považoval za prvého fanúšika Krotiteľov duchov, pretože som ako šesťročný navštevoval nakrúcanie. Chcel som nakrútiť film pre ďalších fanúšikov. Toto bude ďalší diel série, nepôjde o reboot. Čo sa stalo v osemdesiatych rokoch, stalo sa v osemdesiatych rokoch, toto bude príbeh zo súčasnosti,“ uviedol Jason Reitman.

Krotitelia duchov: Dedičstvo nie sú len nostalgickým návratom k sci-fi a fantazijným filmom z 80. rokov. Toto pokračovanie slávnej ságy má piliere z nových elementov, aby bolo dokonalou dobrodružnou a rodinnou jazdou.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Krotitelia duchov: Dedičstvo

Réžia: Jason Reitman. Scenár: Jason Reitman, Gil Kenan. Námet: Dan Aykroyd, Harold Ramis. Producent: Ivan Reitman. Hrajú: Paul Rudd, Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

25. marec 2022 o 17.00 hod.

26. marec 2022 o 17.00 hod.

27. marec 2022 o 17.00 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!