KINO MLADOSŤ: Kniha pre film Dievčatá z Dubaja vyvolala v Poľsku škandál

  • Dátum: 01.09.2022 / 10:08
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Poľský erotický triler Dievčatá z Dubaja je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Scenár vychádza z knihy investigatívneho novinára Piotra Krysiaka. Publikované informácie spôsobili u našich severných susedov šok.

Škandál známy ako dubajská aféra odhaľuje, ako si viaceré ženy z poľského šoubiznisu privyrábali na udržanie luxusného životného štýlu plnením najtajnejších sexuálnych túžob bohatých Arabov. Ich rodiny a partneri však o tom ani netušili.

Kniha Piotra Krysiaka je autentická. V anonymných, no otvorených, spovediach mu odhalili zákulisie tohto biznisu viaceré z exkluzívnych spoločníčok, ktoré chodili poskytovať sexuálne služby do zahraničia. Podľa investigatívneho novinára boli medzi nimi aj poľské modelky, finalistky súťaže krásy, či známa speváčka. „Film zachytáva pravdu o živote mnohých instagramových krások, ktoré sa na sociálnych sieťach prezentujú svojím dokonalým životom na vysokej nohe, plným exotických dovoleniek a drahých šiat. Málokto však tuší, aká vysoká je cena za ich posh životný štýl,“ uvádza distribučná spoločnosť Bontonfilm.

Napriek kontroverznej téme však nebolo cieľom tvorcov zbytočne moralizovať, ale v prvom rade natočiť divácky atraktívny film s hlbšou myšlienkou. Napr. hlavná postava Emi má byť akýmsi ženským ekvivalentom Vlka z Wall Street. Jej predstaviteľka Paulina Galazka ju nazýva „vlčicou z Varšavy“. „Hrám plnokrvnú postavu ako muži vo filmoch Martina Scorseseho. Máloktorá mladá herečka má šancu zahrať takú širokú škálu emócií,“ poznamenala Paulina Galazka.

Hlavná hrdinka Emi je mladá, ambiciózna žena, ktorá sníva o tom, že raz opustí hranice rodnej krajiny a presadí sa vo veľkom svete. Keď sa jej naskytne príležitosť pracovať v luxusnom eskorte v Dubaji, bez váhania sa jej chopí. Tým sa pre ňu otvorí nový, neznámy svet a s rýchlo nadobudnutými peniazmi sa strmhlavo vrhá do svojho vlastného biznisu s poľskými modelkami, súťažiacimi krásy, herečkami a celebritami, ktoré majú robiť luxusné spoločníčky bohatým arabským šejkom. „Dievčatá sa tak dostávajú do sveta, v ktorom je možné všetko a ktorý si bežný smrteľník nedokáže ani predstaviť. Tento svet plný zlatého lesku, luxusných módnych značiek, sexu a tučných bankových kont im však čoskoro ukáže aj svoju pravú, temnú stránku,“ pozýva do kín Bontonfilm.

Dievčatá z Dubaja

Réžia: Maria Sadowska. Hrajú: Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Giulio Berruti, Józef Pawłowski, Andrea Preti, Luca Molinari.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

1. september o 19.30 hod.

2. september o 19.30 hod.

3. september o 19.30 hod.

4. september o 19.30 hod.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!