KINO MLADOSŤ: Dráma Klan Gucci ponúka romantiku, aj trilerové napätie

  • Dátum: 11.01.2022 / 04:36
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Značka Gucci nie je len ikonou vo svete módy a parfumov. Značka Gucci je príbeh, ktorý zaujal aj režiséra Ridleyho Scotta. Už len jeho renomé a pečať sú pozvánkou, aby ste si v Kine Mladosť nenechali ujsť filmovú životopisnú drámu Klan Gucci.

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci.

Ridley Scott sa s touto témou vyhral naozaj majstrovsky. Podarilo sa mu totiž vyskladať príbeh s prvkami trilerového napätia, vášne, romantiky, či odľahčenými vsuvkami. Kritika tento film označila ako majestátny epos a napr. Lady Gaga už za hlavnú postavu stihla zozbierať prvé ocenenia. Bonusom pre zážitok diváka v kine je i to, že rodina Gucci s vyobrazením charakteru niektorých postáv nesúhlasila a i táto extravagancia filmárskeho štábu určite prispeje k tomu, že táto životopisná dráma rozhodne nudiť nebude.

Hlavné úlohy zohrajú Maurizio Gucci a Patrizia Regganiová. Napriek tomu, že jeho otec ju označil za zlatokopku, vzali sa a ich vzťah môžeme nazvať do slova a do písmena osudovým, pretože vášnivá romanca vygradovala do kriminálneho finále. Keď dedič módneho impéria oznámil svojej manželke, že sa chce rozviesť, neuniesla to a objednala si jeho vraždu, za ktorej prípravu bola nakoniec aj právoplatne odsúdená. Toľko teda z ich životopisov…

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Od 10.1.2022 platí režim OP – OČKOVANÍ/PREKONANÍ. Maximálny počet divákov na jedno predstavenie je 100. V interiéri je povinnosť zakryť si dýchacie cesty respirátorom FFP2! Taktiež je zákaz konzumovať nápoje a jedlá.

Klan Gucci
(House of Gucci)

Réžia: Ridley Scott. Hrajú: Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Salma Hayek.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

12. január 2021 o 19.30 hod.

13. január 2021 o 19.30 hod.

14. január 2021 o 19.30 hod.

15. január 2021 o 19.30 hod.

16. január 2021 o 19.30 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!