KINO MLADOSŤ: Ako by ste sa správali vo vlaku bez rušnovodiča?

  • Dátum: 09.03.2022 / 04:59
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Predstavte si, že sedíte vo vlaku, z ktorého vystúpi strojvodca a stroj sa samovoľne pohne. Ako by ste sa v takejto situácii správali? Odpoveď na túto otázku hľadá Jiří Havelka, režisér a scenárista diváckeho hitu Vlastníci, vo svojom ďalšom filme – komédii Mimoriadna udalosť.

Komédia Mimoriadna udalosť nie je úplne vymysleným príbehom. Jiří Havelka sa nechal voľne inšpirovať skutočným príbehom „splašeného vlaku“, ktorý ušiel svojmu strojvodcovi aj s cestujúcimi pred pár rokmi na Českomoravskej vrchovine.

Scenár však nie je vernou rekonštrukciou prípadu, ani to nebolo cieľom. Film je „len“ zábavným ponorom do sveta úplne normálnych ľudí, ktorí sa ocitnú v extrémnej situácii. Možno by ste sa divili, koľko toho môžu mať spoločné napr. vypäté domové schôdze a vlak, ktorý nikto neriadi.

„Mimoriadnu udalosť“ spôsobí rušňovodič, keď neplánovane zastaví uprostred polí a vystúpi z vlaku, aby vyriešil drobný technický problém. Keďže zastavil v protisvahu, vlak mu ujde samospádom smerom, odkiaľ vyšiel. Čo sa stalo si cestujúci uvedomia až po čase, keď si všimnú, že sa vracajú naspäť. Ďalším prekvapení je zistenie, že vlak nikto neriadi.

Veľmi nesúrodá skupina ľudí, ktorú na chvíľu zviedla dohromady jazda vlakom, má teraz jeden spoločný cieľ – v zdraví túto cestu prežiť…

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

MIMORIADNA UDALOSŤ

Réžia: Jiří Havelka. Hrajú: Jana Plodková, Igor Chmela, Jenovéfa Boková, Jaroslav Plesl, Alois Švehlík, Ctirad Götz, Tereza Marečková, Václav Kopta.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

10. marec 2022 o 19.30 hod.

11. marec 2022 o 19.30 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!