ČIERNE NA BIELOM KONI: Titulnú pieseň naspievali J. Kirschner a M. Ondrík

  • Dátum: 14.10.2022 / 12:56
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Ak ide o lásku, trochu to bolieť musí. Najmä ak ide o lásku k peniazom. Komédia Čierne na bielom koni je štýlovou romantickou gangsterkou. Titulnú pieseň naspievali Jana Kirschner a Milan Ondrík.

Romantická gangsterka z Novohradu a Malohontu, krajiny nikoho, stratenej v čase kdesi na juhu Slovenska. Osem kapitol o tom, prečo sa báť ľudí, ktorí vám podajú pero a povedia: Stačí podpísať. O tom, ako dokáže nečakaná láska strpčiť zločincom pokojný život a kam až dokážu súdni ľudia zájsť, ak ich prerastie pýcha. No a nakoniec o tom, že hrdina je ten, kto sa nebojí smrti, ani keď zomrie posledná nádej.

Režisér, scenárista a producent Rastislav Boroš, ktorý rozpráva príbeh z prostredia divokého slovenského juhu, priznal, že ho inšpirovali viacerí režiséri, preto vo filme môžete nájsť tarantinovské snímky, prítomný je aj komediálny duch bratov Coenovcov alebo v ľahko melodramatických príbehoch sa odráža inšpirácia Akim Kaurismäkihom. „Nechcel som spraviť záznam Rimavskej Soboty, Lučenca, film sme veľmi štylizovali, všetky interiéry sme komplikovane vyrábali, patinovali, aby mali estetickú hodnotu“ uviedol Rastislav Boroš.

Keď Rastislav Boroš oslovil Janu Kirschner s tým, či by zložila a naspievala titulnú pieseň, priznala, že v tom čase veľa času nemala. Nakoniec sa to predsa len podarilo. Zaujímavosťou je, že speváčka nakoniec ponúkla mužský spevácky part hercovi Milanovi Ondríkovi. „Bol som šokovaný, keď mi zavolal režisér a scenárista filmu Rasťo Boroš a povedal mi, že by bola Janka rada, keby som s ňou pieseň naspieval ja. Šokovaný som bol aj preto, že do Janky som dlhodobo platonicky zamilovaný. Mám ju rád a baví ma energia, ktorá z nej ide, preto som hneď súhlasil – s Jankou kedykoľvek,“ reagoval na ponuku spolupráce Milan Ondrík.

ČIERNE NA BIELOM KONI

Scenár: Rasťo Boroš. Réžia: Rasťo Boroš. Producent: Rasťo Boroš. Hrajú: Milan Ondrík, Attila Mokos, Tomáš Mischura, Rebeka Poláková, Jana Kovalčiková, Zoltán Mucsi, Petr Vaněk, Tomáš Jeřábek.

Vstupenky si môžete zakúpiť:

14. október 2022 o 19.30 hod.

Aktuálnu ponuku Kina Mladosť nájdete na www.kulturavranov.sk a alebo na facebookovej stránke Kino Mladosť Vranov nad Topľou.

Premietanie v kine Mladosť Vranov nad Topľou finančne podporil Audiovizuálny fond.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!