BOHEMIA SPIEVA: Koncertné leto na Domaši v auguste vygraduje

  • Dátum: 04.08.2022 / 07:31
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Štefan Štec. Desmod. Lukáš Adamec. Pavol Hammel. Braňo Mojsej. Päť koncertov. Päť zážitkov. Projekt Bohemia spieva sa prehupol do druhej polovice letných prázdnin beznádejne vypredanou dvojicou koncertov!

Návrat výletnej lode na Domašu sa ukázal ako jasné terno. Dôkazom je, okrem iného, aj projekt Bohemia spieva. Séria koncertov sa stala vďaka exkluzívnej atmosfére neoddeliteľnou súčasťou štvrtkových podvečerov, kedy si publikum užíva počas plavby hity svojich obľúbených hudobných hviezd. Dôkazom toho sú aj prvé dva augustové koncerty. Vstupenky na Štefana ŠtecaDesmod sú totiž beznádejné vypredané.

Niet pochýb o tom, že rovnaký úspech čaká aj Lukáša Adamca v doprovode gitaristu Viktora Špaka, ktorý hral v Nude, IMT Smile a s Katarínou Knechtovou. Od jeho víťazstva v Superstar ubehlo jedenásť rokov a za ten čas toho stihol naozaj dosť. Moderoval, hral v muzikáloch, ale hlavne ostal muzikantom a spevákom, ktorému stačí na pódiu pár sekúnd, aby roztancoval a rozospieval každého! Jeho megahity Horúca láska, Tancuj mi!, či Zmiluj sa budú rozhodne kompasom pre skvelú náladu aj na palube Bohemie.

Pavol Hammel si pre zmenu zaslúžene užíva status slovenskej hudobnej legendy. Charizmatický umelec, ktorý je i rešpektovaným výtvarníkom, prepisoval dejiny našej hudobnej scény. Jeho hudobná kariéra je spätá s mnohými vynikajúcimi hudobníkmi a textármi, no v prvom rade musíme zdôrazniť cit s akým pristupoval a pristupuje k hudbe on sám. Z jeho skladieb sú dnes piesne, ktoré spájajú generácie, čo patrí medzi najprestížnejšie ocenenia kvalít každého muzikanta. Pri Medulienke, Dnes už viem, ZRPŠ, Stále dokola, Cez plece, S Tebou by som chcel, a ďalších, a ďalších sa bude môcť Pavol Hammel určite oprieť o skvelý zbor v publiku!

Aký by bol slovenský šoubiznis bez Braňa Mojseja? V každom prípade platí, že vždy dokázal na seba strhnúť pozornosť. Hoci v hudobných recenziách nežne slávu, ako bezprostredný chlapík nikdy nepokazí zábavu. Na pódiu, aj mimo neho je autentický a to ľudí k nemu priťahuje. Určite ani on sám nemá ambíciu, aby sa napr. singel Pijeme fernet cez internet alebo Dal by som si Teba stal súčasťou zlatého fondu našej pop rockovej kultúry, ale party nie je filozofický krúžok pri vážnej hudbe. Na druhej strane Do vody ma hoď by si predsa len možno zaslúžilo o čosi viac pozornosti…

Vstupenky na koncerty v rámci projektu Bohemia spieva si môžete zakúpiť:

Lukáš Adamec – 18. august 2022 o 18.30 hod.

Pavol Hammel – 25. august 2022 o 18.30 hod.

Braňo Mojsej – 1. september 2022 o 18.00 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!