SLOVNAFT CUP: MFK Vranov vyzve 4-násobný majster Rakúska

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Zverenci trénera Romana Lazúra začnú svoju púť v Slovnaft Cupe proti FK Krásna. V klube a kabíne MFK by radi nadviazali na ťaženie z minulej sezóny, v ktorej partia okolo kapitána Mareka Babjaka postúpila historicky do 5. kola.

Súperom MFK Vranov bude v 1. kole FK Krásna. Účastník VI. ligy, skupina Košicko-Gemerská prehrával v Períne na jeho ihrisku po hodine hry 0:1. O vyrovnanie sa postaral v 88. min. z pokutového kopu Patrik Horňák. Keďže duel sa skončil nerozhodne, rozhodnúť sa muselo v penaltovom rozstrele. V ňom mali viac pokoja na kopačkách hráči bývalého treťoligistu.

FK Krásna obsadila v minulej sezóne v V. lige tretie miesto za postupujúcou Lokomotívou Košice a MFK Rožňava. Najlepším strelcom tímu bol s 25 gólmi Patrik Horňák, ktorého len o jeden presný zásah predstihol Adrián Pačinda z Loky.

Najväčšou hviezdou a osobnosťou tímu je bývalý slovenský reprezentant Vladimír Janočko, ktorý v Slovnaft Cupe odohral proti Perínu 72 minút. V jeho futbalovom životopise nemôžeme opomenúť zlatú éru s dvoma titulmi slovenského šampióna v 1. FC Košice, či pôsobenie v gréckej Škode Xanthi. S Austriou Viedeň získal dvakrát titul a bol vyhlásený za rakúskeho hráča roka (2002), ako aj za najlepšieho hráča ligy (2003). Rovnako dva majstrovské tituly získal v Red Bulle Salzburg, kde ho viedli Giovanni Trapattoni a Lothar Matthäus.

Zápas 1. kola Slovnaft Cupu FK Krásna – MFK Vranov sa odohrá 10. augusta 2022 o 17.00 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!