Prešovský kraj: Počas aprílových víkendov zvýši polícia kontroly na cestách

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V priebehu apríla nasadí od piatka do nedele Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove do služieb maximálny počet príslušníkov, ktorí budú dohliadať na dopravno-bezpečnostnú situáciu najmä vo vzťahu k nemotorovým účastníkom cestnej premávky.

Dôvodom rozhodnutia vykonávať zvýšený dohľad v cestnej premávke v dňoch piatok až nedeľa v období mesiaca apríl je nepriaznivý vývoj dopravnej situácie na cestách a nehodovosti predovšetkým vo vzťahu k počtu usmrtených osôb pri dopravných nehodách.

Tento výkon služby bude zameraný na kontrolu dodržiavania ustanovených i obmedzených rýchlosti jazdy motorových vozidiel a na kontrolu požitia alkoholu u vodičov. Kontroly budú taktiež zamerané na spôsob jazdy, ako aj celkové dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. „Cieľom tejto akcie je zlepšenie dopravno-bezpečnostnej situácie najmä vo vzťahu k nemotorovým účastníkom cestnej premávky. Policajti budú monitorovať i dodržiavanie povinností vodičov, voči chodcom ako aj dodržiavanie povinnosti chodcov a cyklistov na cestách,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!