Paráda! MFK Vranov privíta v Slovnaft Cupe opäť tím z Fortunaligy

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov privíta v 3. kole Slovnaft Cupu na domácom trávniku MFK Zemplín Michalovce. Fortunaligista postúpil po výsledku 2:1 s víťazným gólom v 87. min. cez treťoligovú TJ Mladosť Kalša.

Vranovčania sú v tohtoročnej edícií Slovnaft Cupu suverénni. V prvom kole zdolali Hencovce 6:1, keď sa hetrikom uviedol Erik Burcák, dva góly pridal Ivan Petruk a nešťastným vlastencom sa do štatistík zapísal Dávid Kulman. V ďalšom kole cestovali zverenci trénera Romana Lazúra do Sobraniec a domácich zdolali 4:0. Pripomenieme, že dvakrát sa trafil Ivan Petruk, po jednom presnom zásahu si na konto pripísali Jakub StrakaPetrom Milenkym. Mimochodom, víťazstvo Vranova si nenechal ujsť na tribúne ani playmaker Michaloviec Igor Žofčák.

Michalovčania, ktorým v aktuálnom súťažnom ročníku Fortunaligy patrí momentálne predposledná priečka, sa v priebehu ostatných štyroch sezón prebojovali v Slovnaft Cupe do semifinále hneď dvakrát. V ročníku 2016/2017 prehrali doma ŠK Slovan Bratislava 1:2 a u súpera 0:1. O rok neskôr podľahli v 5. kole 0:2 TJ Iskra Borčice, no o sezónu na to hrali s MŠK Žilina opäť o finále. Hoci pod Dubňom uhrali remízu 1:1, konečnou sa im stala domáca prehra 0:2. V uplynulom ročníku skončil MFK Zemplín už 3. kole, keď sa po remíze 1:1 a penaltovom rozstrele pomerom 4:3 tešil z postupu vtedajší líder IV. ligy, skupina JUH Slávia TU Košice.

MFK Vranov privíta  MFK Zemplín Michalovce určite na domácom ihrisku. O termíne, kedy sa stretnutie odohrá, rozhodne Športovo-technická komisia SFZ. „Aj vinou zranení si neprechádzame ľahkým obdobím, ale chlapci bojujú. V Stropkove sme po zlepšenom výkone v druhom polčase získali bod. Hoci sme so Sninou stratili dvojgólové vedenie a takmer aj inkasovali v 90. min. tretíkrát, predsa len sme ešte dokázali ísť za víťazstvom. Pohárové súboje proti mužstvám z vyšších súťaží, najmä z Fortunaligy sú aj istou formou odmeny. Vážim si, že stretnutia s Hencovcami a Sobraneckom si hráči neskomplikovali, preto budem rád, ak si užijú aj tento duel. Napriek tomu, že termín zápasu ešte nie je známy, verím, že postupne sa nám začnú do zostavy vracať zranení chalani a podáme výkon, na ktorý budeme môcť byť všetci, vrátane fanúšikov, hrdí,“ uviedol v bezprostrednej reakcii na výsledok stretnutia Kalša – Michalovce tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!