M. Krajňak sa vrátil v skvelej forme, L. Kulich dobieha duo Messi/Neymar

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov je v úvode jarnej časti stopercentný. Po Bardejove zdolal na domácom trávniku najtesnejším rozdielom Sláviu TU Košice. Premiérovým gólom zariadil víťazstvo obranca Michal Krajňak. Desiatou asistenciou mu nabíjal Lukáš Kulich, ktorý je podpísaný pod všetkými tromi jarnými zásahmi Vranova. S takouto formou je len otázkou času, kedy predbehne Messiho s Neymarom. Hviezdny juhoamerický tandem má zatiaľ na konte 13., resp. 11 ligových prihrávok.

Hráči Vranova a Slávie TU nastupovali na sobotňajší vzájomný duel v rozdielnej situácii. Kým zverenci trénera Romana Lazúra zvíťazili v Bardejove 2:1, Košičania podľahli doma Rimavskej Sobote 2:4.

Prvý zákrok po priamom kope Františka Vancáka, ktorý zatočil loptu pod brvno, si na konto pripísal Emil Sudimák. V ďalšom priebehu však už domáci roztočili ofenzívne obrátky naplno a výsledkom bolo viacero šancí. Paradoxne nezahrmelo ani z jednej z nich, ale skóre sa menilo až po zmene strán. Navyše kurióznym spôsobom.

Lukáš Kulich zahral rohový kop na vzdialenejšiu žrď – na úroveň päťky. Lopta po zakončení Michala Krajňáka vyletela vysoko do vzduchu a pomaly padala do brány. Na bránkovej čiare sa ju síce snažili zasiahnuť viacerí hráči Slávie, ale nakoniec sa pomedzi nich preskákala až do siete. „Kuľo kopal roh na vzdialenejšiu žrď s tým, že sme sa chceli natlačiť do brány. Pravdou je, že loptu som netrafil ideálne, skôr nejako tak divne. Možno pomohlo i to, že fúkal vietor a hoci sa lopta dosť poodrážala aj od súperových hráčov, gól nakoniec napísali na mňa. Podstatné však je, že gól padol a vďaka nemu sme vyhrali,“ opísal rozhodujúci gólový moment obranca MFK Vranov Michal Krajňak.

Vedenie Vranova bolo vzhľadom na priebeh a streleckú aktivitu zaslúžené. Kým hosťom nepomohlo vylúčenie Matúša Katunského, zverenci trénera Romana Lazúra mali futbalovú partiu na hracej ploche pod kontrolou. „Súper v prvom polčase dobre kombinoval, ale smerom dozadu sme na to dobre reagovali. Zároveň sme sa dokázali dostať z viacerých protiútokov a odrazených lôpt do nebezpečných zakončení. Do druhého polčasu sme išli s tým, aby sme zbytočne vzadu neotvárali. Chceli sme hrať trpezlivo a dočkali sme sa,“ reagoval M. Krajňak.

Pre zápas so Sláviou TU Košice platí to, čo pre výkon mužstva v Bardejove. Hráči Vranova opäť nedávali v defenzíve zámienku, aby súper svoje útočnú nádej mohol roztočiť na plné obrátky. Dôležitou súčasťou tohto v detailoch výborne fungujúceho systému je práve obranca Michal Krajňak. V osobných súbojoch predstavuje absolútnu istotu a konštruktívne sa dokáže zapájať aj do ofenzívnych vízií. Keď ho Vranov angažoval, Roman Lazúr si sľuboval, že jeho druholigové skúsenosti bude na ihrisku cítiť a vo svojom zverencovi sa nemýlil. „Prakticky celú jeseň som nehral, lebo som sa zranil hneď v prvom zápase s Bardejovom. Hoci to nebolo úplne ono, cez zimnú prípravu som sa snažil do toho postupne dostať. Našťastie prvé dva zápasy mi vyšli, preto som zatiaľ spokojný. Čo sa týka mužstva, snažíme sa hrať tak, aby nás dej zápasu veľmi nestrhol, aby sme zbytočne neotvárali ihrisko. Hráme viac zo zabezpečenej obrany a z nej potom chceme vyrážať to rýchlych protiútokov,“ vysvetľoval M. Krajňak.

MFK Vranov – Slávia TU Košice 1:0 (0:0)

Gól: 56. Krajňak.

ŽK: 71. Ulianov – 17. Katunský.

ČK: 64. Katunský po 2 ŽK.

Zostava Vranov: Sudimák – Krajňak, Šuľák, Babjak, Ulianov – Straka, Verčimák, Marcinko (89. Macejko), Kulich – Milenky, Digoň (90. Škarupa).

Zostava Košice: Pangrác – Katunský, Korijkov, Vilčko, Urban, Pásztor (79. Tišťan), Gallo (85. Portugalyan), Vancák, Trebuňák (73. Mihók), Sow (73. Smieško), Voleský.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!