Luis Suaréz a UD Almería so silným gestom a odkazom pre M. Šviderského!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
FOTO: Instagram UD Almería

Rešpekt! Kolumbijský útočník UD Almería Luis Suárez ukázal v zápase La Ligy, čo pre mužstvo znamená slovenský mládežnícky reprezentant Martin Šviderský.

Pred mesiacom dvíhal Martin Šviderský ako kapitán slovenskej reprezentácie do 21 rokov nad hlavu trofej pre víťaza medzinárodného turnaja v tureckej Antalyi.

Futbalový osud mu však minulú nedeľu ukázal aj svoju odvrátenú tvár. Ako informuje oficiálna webová stránka UD Almería, pretrhol si krížny väz v ľavom kolene a čaká ho operácia.

Na tento moment zareagoval jeho spoluhráč Luis Suárez. Na pôde Getafe vyhral nováčik najvyššej španielskej súťaže 2:1. Emotívny moment prišiel po siedmich minútach hry, keď kolumbijský útočník strelil prvý zo svojich dvoch gólov. „Luis Suárez, autor dvoch gólov Almeríe v Getafe, urobil skvelé gesto, aby vyjadril svoju podporu Martinovi Šviderskému, hráčovi rojiblanco, ktorý utrpel vážne zranenie kolena. Keď kolumbijský útočník strelil prvý gól, v siedmej minúte zápasu išiel na lavičku, aby vybral Slovákov dres a takto mu poslal odkaz. Gólom, ktorý venoval práve jemu, mu takto vyjadril absolútnu podporu,“ citujeme zo správy na webe UD Almería.

Podporu Martinovi vyjadril na Instagrame aj klub. „Sme presvedčení, že túto životnú skúšku zvládneš a čoskoro sa vrátiš na ihrisko. Posielame Ti podporu všetkých Tvojich spoluhráčov a pamätaj, že rojiblanco sa nikdy nevzdáva,“ napísala Almería na oficiálnom instagramovom konte.

Martin Šviderský si vo svojej kariére už jedným ťažkým zranením prešiel. V roku 2018 si splnil ďalší futbalový sen. Stal sa hráčom Manchestru United. Kariéra rozbehnutá podľa dokonalého scenára. Ale… V drese slovenskej sedemnástky si zranil koleno a jedenásť mesiacov ostal bez futbalu. Dokonca doktori nevylučovali ani možnosť, že na najvyššej úrovni si nikdy nezahrá. „Pre 16-ročného chlapca, ktorý práve podpísal zmluvu s Manchestrom a bol celý natešený, to bol zrazu poriadny šok. Hoci to bol ťažký rok, naučil som sa vážiť si maličkosti, ako je normálna chôdza bez barly. Keď máme náročné tréningy alebo príde nejaký ťažší moment, stále si spomeniem na to, keď som si prial, aby som mohol trénovať a robiť bežné veci,“ zo slov rodáka z Vranova nad Topľou idú zimomriavky…

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!