Futbalový turnaj Jastrabčanov spojil opäť raz východ a západ Slovenska

  • Obce
  • Dátum: 13.07.2023
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Na Slovensku je päť obcí, ktorých obyvatelia môžu o sebe povedať, že sú Jastrabčania. Reprezentanti štyroch z nich sa stretli na futbalovom „Turnaji Jastrabčanov“. Na ihrisku v Soli fandili fanúšikovia Trenčianskemu Jastrabiu, Zemplínskemu Jastrabiu, Šarišskému Jastrabiu a samozrejme domácemu Jastrabiu nad Topľou.

Stretnutia Jastrabčanov trvajú od roku 1981. Futbalový turnaj napísal v nedeľu – 9. júla – už svoju 41. kapitolu. Historicky patrí medzi jeden z najstarších turnajov na Slovensku! Jeho organizátori si zaslúžia rešpekt, lebo udržať podujatie pri všetkých zmenách, ktorými si prešla naša spoločnosť, nemohlo byť jednoduché.

Podarilo sa to najmä vďaka tomu, že toto podujatie dávno presiahlo svoj športový charakter. Za tie roky nadobudlo celoslovenský spoločenský a kultúrny význam. Myšlienka spájať a spojiť západ a východ Slovenska bola rok čo rok nespochybniteľnou motiváciou, aby sa Jastrabčania pravidelne stretávali.

Aby sme nezabudli a neostali dlžní poradie na turnaji. Z celkového víťazstva sa tešili domáci hráči Jastrabia nad Topľou. Druhé skončilo Zemplínske Jastrabie, tretie Šarišské Jastrabie a na štvrtom mieste sa umiestnilo Trenčianske Jastrabie.

V poradí 42. ročník „Turnaja Jastrabčanov“ sa odohrá v obci Zemplínske Jastrabie.

Spoločná fotografia hráčov Jastrabia nad Topľou  a Trenčianskeho Jastrabia (v zelených dresoch).

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!