E. Lešo darcom krvi: Ste súčasťou našej nemocnice, zachraňujete životy

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi ocenili vo vranovskej nemocnici nových elitných darcov, ktorí dosiahli viac ako 100 odberov krvi. Slávnostný akt spríjemnil svojim vystúpením detský folklórny súbor Lipovček.

Darovať krv je jedno z najušľachtilejších posolstiev. Dokonalým spôsobom ho vystihol v našom rozhovore ešte v roku 2021 nadčasovými slovami riaditeľ Nemocnice Svet zdravia vo Vranove nad Topľou Eugen Lešo. V spomienkach išiel po príklady do obdobia svojho pôsobenia na traumatologickom oddelení, či keď slúžil v rámci rýchlej zdravotníckej pomoci. Pri výjazdoch boli totiž medzi prvými práve pokyny, aby v nemocnici pripravovali krv na transfúziu. „Ste súčasťou vranovskej nemocnice, ste ako keby našimi externými zamestnancami. Z praxe môžem hovoriť o mnohých prípadoch, kde sme vďaka ľuďom, ako ste vy, zachránili nejeden ľudský život. Aj nedávno sme mohli u nás vo Vranove zachrániť vďaka darovanej krvi život mamičke, ktorá porodila svoje jedenáste dieťa. Dostala množstvo krvi, bábätko je zdravé a mamička sa môže ďalej starať o svojich potomkov,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou Eugen Lešo.

Pár minút strávených s príjemným kolektívom hematologicko-transfúziologického oddelenia Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou môže zachrániť a zachraňuje ľudské životy. Pripomenieme teda, že každý darca je na HTO vítaný počas odberových dní, ktoré sú v utorok, štvrtok a v piatok od 6.00 do 9.00 hod. Darcovia sa tiež môžu objednať na tel. čísle 057 486 5120.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!