Boxeri MŠK Vranov získali 5 medailí, M. Havelka sa stal majstrom

• Box
  • Dátum: 15.11.2021

Jedno zlato, dve strieborné a dve bronzové medaily. To je bilancia boxerov MŠK Vranov, ktorí sa pod vedením trénerov Martina Gajdoša a Petra Čečka predstavili na víkendových Majstrovstvách Slovenska žiakov a mladšieho dorastu v Holíči. Dodáme, že turnaja sa zúčastnilo 110 boxerov z 33 klubov.

Najvyššie vystúpil talentovaný Miroslav Havelka, ktorý sa v kategórii mladších žiakov vo váhe 60 kg stal slovenským šampiónom.

Striebro získal vo váhe 75 kg mladší žiak Samuel Lukáč a vo váhe 44,5 kg starší žiak Jozef Demeter, ktorý s domácim reprezentantom prehral tesne 2:3.

Medzi staršími žiakmi skončil vo váhe 43 kg tretí Jozef Balog a rovnako bronz získal vo váhe 54 kg obhajca titulu Tobias Jankar.

Ani domácemu šampionátu sa nevyhli okolnosti spojené so situáciou okolo ochorenia COVID-19, pretože viacerí talentovaní mládežníci museli ostať v karanténe. Zdravotné patálie nedovolili presadiť sa ani trojnásobnému slovenskému majstrovi Bartolomejovi Fajčákovi, ktorého zranenie vyradilo z boja o medailové pozície už v prvom kole.